Суспільство

Трьом кардіохірургам вручили церковні ордени УПЦ МП (ФОТО)

. 5193

У Кропивницькому трьом кардіохірургам вручили Орден Святого Луки під час обласної науково-практичної конференції "Діагностика та лікування патології серця", приуроченої до 105-річчя з Дня народження Миколи Амосова.

 

cerk2

Нагородження відбулось сьогодні, 21 грудня.

Орден отримав Іван Миколайович Кравченко, доктор медичних наук, професор, лауреат державної премії в галузі науки і техніки, лікар-кардіохірург відділення хірургічного лікування патології аорти ДУ "Національного інституту серцево-судинних хірургії ім. М.М.Амосова".

Також Юрій Іванович Карпенко, доктор медичних наук, професор, керівник регіонального центру кардіохірургії в Одесі, завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Одеського національного медуніверситету. Він допомагав у Кропивницькому стати п`ятим в Україні по хірургічному лікуванню аритмій -  катетерна радіочастотна абляція.

Нагороджений також Сітар Леонід Лукич, який перший в Україні почав робити операції на аорті. На нагородження він не зміг прибути через стан здоров'я.

cerk

Довідка. Орден Святого Луки є церковною нагородою УПЦ Московського патріархату. Він є символом визнання церквою нелегкої праці медиків. Сам архієпископ Лука Кримський (1877-1961, в миру Валентин Войно-Ясенецький) до зведення в духовний сан багато років пропрацював хірургом, займався науковою діяльністю, написав серію наукових робіт з анестезіології, був удостоєний ступеня доктора медичних наук.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама