Суспільство

У Кропивницькому хочуть встановити пам'ятник-символ Степану Бандері (ФОТО)

. 3480

Згодом планують створити фонд, який займатиметься збором коштів на створення пам'ятника Степану Бандері.

ban

Про це стало відомо сьогодні, 27 грудня, під час прес-конференції ініціаторів встановлення пам’ятника очільнику Організації Українських Націоналістів.

Попередньо обговорять кілька місць можливого встановлення пам'ятника у сквері біля міськради, а також на кільці (або сквері) площі Дружби народів.

Про історичне підґрунтя встановлення пам'ятника розповів Юрій Митрофаненко, кандидат історичних наук, член топонімічної комісії.

Зокрема пан Митрофаненко зачитав документ, складений більшовиками, де зазначено, що ОУНівці діяли "в 19 районах та Кіровограді".

- Доволі активним цей рух був у нашій області. Маємо всі історичні підстави для створення пам'ятника-символа, - каже Юрій Митрофаненко.

Про ідею створення монументу розповів Василь Косяченко, священик Православної церкви України:

"Ми недооцінюємо значення символіки. А цей символ об'єднуватиме людей".

- Уже була ініціативна група ще в 2013 році, яка хотіла перейменувати вулицю 50-річчя Жовтня і парк на Степана Бандери, - каже Дмитро Сінченко, голова ГО «Асоціація Політичних Наук».

А наразі, за словами пана Сінченка, в місті ще недекомунізовано низку пам'ятників та пам'ятних дошок, а також не перейменовано близько 50 вулиць.

- Ми хотіли б, щоб навколо питання створення пам'ятника об'єдналися всі патріоти, - каже голова ВП ГО «ДІЯ» Ігор Козуб.

На думку пана Козуба, облаштувати пам'ятник у місті можливо протягом року.

Надалі ініціативна група звернеться до міської ради й топонімічної комісії про виділення місця під встановлення пам'ятника. А для створення монументу Бандері будуть оголошувати конкурс.

Традиційно 1 січня до дня народження Степана Бандери в Кропивницькому  о 17:00 відбудеться смолоскипна хода до пам'ятника Богдану Хмельницькому. Місце збору біля пам'ятника Янголу-охоронцю о 16:30.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама