Суспільство

Підвищення тарифів на технічну електроенергію в будинках скасували

. 1650

Тарифи на електроенергію на технічні цілі в житлових будинках залишаться на рівні як для населення.

Таке рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла 11 січня, скасувавши, таким чином, свою постанову від 21 грудня 2018 року, повідомляє "На часі" з посиланням на "Електровести".

 

Раніше комісія відмінила низькі тарифи на електроенергію для потреб загального користування в житловому будинку. Загальні потреби це — освітлення сходових кліток, робота ліфтів, насосів тощо. Раніше електроенергія для таких місць постачалася за тарифами для населення. Це 90 коп. за 1 кВт/год. З нового року ОСББ, гуртожитки та інші багатоквартирні будинки мали б платити за електроенергію за оптовою ринковою ціною — майже вдвічі дорожче: 1, 68 грн за 1 кВт/год. Проте після протестів та зустрічей з представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), члени комісії вирішили переглянути своє рішення.

Мова йде про ціни на електроенергію, яка споживається на технічні цілі в багатоквартирних будинках та садових товариствах.

Отже, з 1 січня 2019 року скасовано тариф 1,68 грн за 1 кВт/год для таких цілей:

  • електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі: роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності та освітлення дворів, східців і номерних знаків;
  • електрична енергія, яка витрачається в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама