Суспільство

Єпископ Марк розповів про механізми та труднощі переходу громад з Московського патріархату до ПЦУ (ФОТО)

. 2871

Вчора, 15 січня, єпископ Кропивницький та Голованівський Православної Церкви України (ПЦУ) Марк під час прес-конференції розповів про можливі механізми зміни підлеглості церков Московського патріархату та складнощі, що можуть виникнути у бажаючих це зробити.

watermarked mark1

Серед іншого єпископ повідомив, що в Кіровоградській області жодного такого переходу на сьогодні не відбулось. Серед можливих причин – незрозумілий механізм та нечітке законодавство.

- Є переходи по Україні , наразі на Кіровоградщині переходів немає. Тому є декілька причин. З одного боку до кінця невідомий механізм переходу громади з однієї конфесії в іншу. Він є дуже непростий юридично, і є багато запобіжників, де керівні центри можуть зупиняти цей перехід і на різному рівні.

Загалом єпископ Марк розповів про три можливі шляхи зміни підпорядкування церковних громад:

- Наприклад, якщо хоче перейти єпископ з цілою єпархією, - це найпростіший спосіб, тому що він збирається зі своїми священиками, вони приймають рішення і спільно всією єпархією переходить. Якщо це хоче зробити один священик, є загроза того, що його звільнять заднім числом з керівника релігійної громади і призначать туди іншого. Таким чином він втратить можливість провести цю зміну підлеглості.

Якщо цього хоче сама громада без священика – це ще важче, бо у нас немає фіксованого членства громад. Хто є громадою? Громада каже: от ми хочемо перейти, ми все життя ходили, будували цей храм, співали в хорі, а їм кажуть, - а ви вже не наші.

Тому з одного боку законодавство дозволяє зміну підлеглості, а з іншого боку втілити це дуже не просто.

Проте єпископ вважає, що і в таких умовах можна діяти, але діяти одностайно.

- Має бути одностайність в громаді, і якщо священик наважується на такий крок, має бути підтримка від своїх парафіян і розуміння того, що попереду їх чекають непрості випробування, які вони мають разом пройти, але це можливо. Адже якщо це вдавалось священикам в той час, коли ще не було Томосу і не було визнано світовим православ`ям церкву, як скажімо в Голованівську, Бобринці, Кам`янечому, Новоархангельську, то чому б цього не зробити зараз?

Ситуація може змінитись після відповідних змін до законодавства.

- Зараз ми чекаємо, аби Верховна Рада прийняла законодавчі зміни, які полегшить громадам цей юридичний перехід з однієї підлеглості в іншу. На скільки цей законопроект буде грамотний і на скільки він полегшить, побачимо.

На скільки швидко будуть ці переходи, тут вже буде залежати від позиції громад, позиції священнослужителів і можливості юридично зробити це легко, просто і щоб громада зберегла за собою майно і свої надбання.

watermarked mark2

Ми відкриті для того, щоб прийняти всіх, нам важливо щоб більше громад вийшли з-під цього проросійського впливу і доєднались до Православної церкви України, де б вчились любити Бога, свою країну і свій народ. Це головна мета, більшого від них ми не очікуємо.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама