Суспільство

Обіцяний Урядом проект «Муніципальна няня» не розпочав роботу

. 3913

З 1 січня 2019 року в Україні мало запрацювати відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. Але проект так і не запрацював, принаймні в Кіровоградській області.

 

1011368 munitsipalna

Така гарантія закладена в постанові Кабміну від 30 травня 2018 р. № 427, повідомляли на сайті Мінсоцполітики. Ця ж постанова регламентувала і впровадження «пакунку малюка» - допомоги, яка вручається батькам новонароджених.

munn

Передбачалось, що родина зможе отримати відшкодування у розмірі прожиткового мінімуму – 1626 грн на місяць - для оплати послуг няні для дітей віком до шести років.

Центр громадського моніторингу та контролю з посиланням на міністерство оприлюднив пакет документів, необхідних для оформлення послуги.

Проте, батькам, які звернулись до відділів соцзахисту населення повідомляють, що оформити таку компенсацію неможливо. Як повідомили «Гречці» в департаменті соцзахисту Кіровоградської ОДА постанова №427 наразі не затверджена урядом.

«Є 427 постанова, від 30 травня, яка передбачає запровадження цього проекту. Наразі очікуємо затвердження Кабміном порядку, який дасть нам можливість призначати таку допомогу. Як тільки з‘явиться постанова, що затвердить порядок надання муніципальної няні, тоді ми зможемо говорити про норми її надання», - каже заступниця директора департаменту соцзахисту в Кіровоградській області - начальник управління сім'ї та соціальних виплат Надія Кримська.

«Гречка» звернулась за роз’ясненнями до прес-центру Мінсоцполітики, де повідомили, що відповідь на питання дадуть лише у випадку письмового запиту.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама