Суспільство

У Кропивницькому громадськість попросила завершити декомунізацію і вшанувати героїв часів УНР

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3252

Коаліція громадських організацій «Рада Експертів» звернулась до міської ради Кропивницького з проханням завершити декомунізації та гідного вшанування пам'яті героїв національно-визвольної боротьби часів УНР.

 

tmp 24436 PicsArt 10 30 01.11.56 1279277722

Таке звернення направили до Дня соборності України, повідомляє прес-служба коаліції.

Громадські активісти вважають, попри низку законів, присвячених декомунізації, у межах міста знаходяться об'єкти, що увічнюють тоталітарний комуністичний режим, а саме:
- камінь-пам’ятник Конєву на вул. Юрія Коваленка;
- камінь загиблим червоноармійцям, що знаходиться у Ковалівському парку (пропонуємо на ньому замінити напис);
- пам'ятник будьонівцям у сквері Слави, що біля Критого ринку;
- пам’ятник чекістам, що поблизу супермаркету "Плазма";
- напис "Слава героическому рабочему классу" навпроти типографії ( вул. Соборна, 20);
- стела з серпом та молотом на площі Дружби народів;
- радянська символіка з серпами та молотами на колонах приміщення міської ради Кропивницького;.

Також представники громади вважають за потрібне замінити таблички на вулицях, що були перейменовані зі старих комуністичних назв на таблички з новими назвами та замінити в назвах шкіл та лікарень, а також інших державних установ, стару назву міста Кіровоград на Кропивницький.

Олександр Ратушняк, провідний експерт робочої групи з політики національної пам’яті «Ради Експертів», голова Кіровоградського обласного ВУТ «Просвіта» зазначив:
«Процвітання держави не може настати у викривленому, деформованому гуманітарно-культурному просторі. Бо як сказано у Біблії, "спочатку було Слово"! Багатими стають лише ті суспільства, які сповідують свою систему цінностей! У чужій парадигмі вони можуть бути лише придатками. Для сучасної України декомунізація - це дещо важливіше, ніж просто позбавлення від рудиментів радянського минулого у вигляді комуністичних топонімів чи пам'ятників вождям. Сьогодні для нас цей процес означає деколонізація і дерусифікація в цілому, що дорівнює самозбереженню нації!»

Також коаліція закликає вшанувати пам'ять героїв національно-визвольної боротьби часів УНР та встановити меморіальні дошки отаманам Холодного яру. Зокрема мова йде про таких персоналій як Юрій Липа, Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Чикаленко, Пилип Хмара, Кость Пестушко, Андрій Гулий-Гуленко, Євген Маланюк та інших.

 

Поширюйте

Коментуйте