Суспільство

У Кропивницькому засуджених можуть звільнити від сплати державного мита

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1783

На наступному сесійному засіданні, яке відбудеться 29 січня, Кропивницька міська рада може звільнити засуджених від сплати мита при оформленні паспортів.
Таким чином, вважають представники коаліції «Рада експертів», депутати сприятимуть створенню системи виправлення та соціальної адаптації злочинців, які відбувають покарання в пенітенціарних установах міста.
Така ініціатива не є новою для України. Так, 4 січня 2019 року адміністрація державної установи «Покровська виправна колонія (№ 17)» отримала від Балаклійської міської ради рішення про звільнення засуджених установи від сплати державного мита, що зараховується до міського бюджету за вчинення деяких актів цивільного стану. Цим рішенням засуджених звільнили від сплати мита за видачу дубліката свідоцтва про народження та паспорта громадянина України.

Такими рішеннями місцева громада практично демонструє, що бере участь у державному механізмі виправлення злочинців та створенні умов для їх подальшої інтеграції до вільного життя. Такий крок є виправданим, адже у виправленні злочинця та його успішній соціальній адаптації після звільнення, в першу чергу має бути зацікавлена саме місцева громада.

Міська рада обласного центру вже має свій позитивний досвід участі в цих процесах. Свого часу в місті діяла та була профінансована програма соціальної адаптації засуджених. В даний час в Кропивницькому діє два соціальні заклади, які надають послуги з проживання для осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
Тепер депутати мають унікальну можливість ще більше полегшити процес повернення колишніх злочинців до соціально прийнятного життя. На найближчу сесію винесено проект рішення № 2448, яким пропонується надати у 2019 році 100% пільги засудженим, що відбувають покарання у виправних закладах на території м. Кропивницького, щодо сплати державного мита за видачу паспорта громадянина України у разі обміну замість втраченого чи пошкодженого. А також за повторну видачу свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану.

В разі підтримки цього рішення, фактично всі особи, що звільнятимуться з виправних закладів обласного центру, матимуть паспорти. А з документом, що посвідчує особу, звільнені зможуть офіційно працевлаштуватись, одружитись, оформити банківський рахунок тощо. Маючи роботу, сім’ю та соціальну підтримку від громади, екс злочинці матимуть набагато менше причин для повернення на шлях порушення закону. Зменшення злочинів, в свою чергу обов’язково підвищить безпеку міста.

Поширюйте

Коментуйте