Суспільство

Професор Києво-Могилянської академії висловив свою думку щодо передачі храму у Кропивницькому ПЦУ

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1798

 

Професор і літературознавець Володимир Панченко підтримав рішення Андрія Райковича передати храм у Кропивницькому ПЦУ.


Публікуємо заяву без змін.

 

« Прослухав відеозвернення міського голови м.Кропивницького Андрія Райковича, в якому він просить релігійну громаду храму Успіння Пресвятої Богородиці підтримати його ініціативу щодо передачі цієї культової споруди Православній Церкві України. Абсолютно розумію і підтримую Андрія Павловича. Адже саме його коштом храм і збудовано, а після того, як із рук Вселенського Патріарха митрополит Епіфаній отримав томос, єдину помісну православну церкву України треба реально будувати, зміцнювати, утверджувати. Це ж і справді, за великим рахунком, чинник нашої національної безпеки.
Ясна річ, «русский мир» опиратиметься. Він і опирається. При чому – НЕ ТАК ПАСТВА, ЯК ПАСТИРІ. І якби мова йшла тільки про служіння Богові! Ні: є ще й цілком мирські речі – вплив на свідомість людей, ідеологія, гроші, матеріальні цінності.
«Русский мир», очевидно, сподівається, що вибори Президента й парламенту розвернуть Україну на 180 градусів. Що зміниться геополітична ситуація (хай навіть і ціною російської збройної експансії?). Не вийде: є незворотні історичні процеси, і ми маємо підтримувати їх. Сподіваюся, що й правоохоронні органи не розучилися професійно, на підставі закону, розпізнавати антидержавні заклики та дії.
Так що, дорогі земляки, думаймо. Відрізняймо служіння Богові – від чужої пропаганди. Шануймо свою духовну свободу. Зберігаймо єдність. Пам’ятаймо, що всі ми разом і є Україна.»

 

Поширюйте

Коментуйте