Суспільство

Презентували перший екосистемний путівник по IT-індустрії України

 Автор: Валерія Жовтун. 2664

 

UNIT City і фонд WNISEF представили перший екосистемний гайд по IT-індустрії України - Tech Ecosystem Guide to Ukraine 2019.

 image originals

Про це повідомляє UNIT Citizen. На думку укладачів, путівник дозволить показати міжнародним партнерам великий потенціал української технологічної галузі та прогрес, якого досягла країна в цій сфері за останній час. Документ містить ключові цифри і факти про українську IT-галузі, а також інформацію про кращих продуктових проектах, найбільш перспективних стартапи, фондах, експортних IT-компаніях, технологіях в держсекторі, IT-освіті та інших екосистемних ініціативах.

У 2017 році IT-галузь принесла Україні 3,6 млрд дол. США і стала третьою за обсягом експорту. Згідно з прогнозом на 2018 рік, технологічна індустрія вже вийшла на друге місце і принесла країні 4,5 млрд дол. США.

290 млн дол. США - за даними з відкритих джерел, саме стільки інвестицій отримали українські стартапи в 2018 році. Це новий рекорд для галузі.

В Україні, за даними The State of European Tech 2018, працює 184 000 програмістів. Портал DOU оцінює кількість співробітників IT-галузі трохи скромніше - 160 000 чоловік. У галузі зберігається темп щорічного зростання на 20%.

У 2018 році у багатьох українських містах з'явилися IT-кластери - зараз вони є більш ніж в 20 містах країни. Найбільш активний львівський кластер, також розвиваються київський і харківський.

В Україні - понад 30 галузевих асоціацій і більше 50 коворкінг.

Щорічно українські вузи випускають 16 000 IT-фахівців. IT-спеціальності є в більш ніж 200 навчальних закладах країни. За даними DOU за 2016 рік, спеціалізовані курси також випускали близько 35 000 «айтішників».

Протягом року гайд планують актуалізувати і доповнити новими даними, тому всі охочі представники ІТ-індустрії можуть взяти в цьому участь.

Путівник також можна завантажити українською та англійською мовами ТУТ.

 

Поширюйте

Коментуйте