Суспільство

У Кропивницькому презентували нові ініціативи відкритості уряду

. 1672

 

Сьогодні в "Прес-клубі" відбулася презентація напрацьованих нових 17 ініціатив Партнерство "Відкритий Уряд" на 2018-2020 роки.

 

51511149 604649763313649 278021543831797760 n

Партнерство "Відкритий уряд" - це багатостороння ініціатива, покликана об'єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян, тобто максимально сприяти прозорості підзвіності діяльності урядів країн. Україна приєдналася до ініціативи в 2011 році. За цей час спільно з громадським суспільством реалізовано три дворічні плани дій. Приміром, це портал Prozorro, оприлюднення декларацій, електронний документообіг, бюджетне фінансування партій тощо.

Сьогодні, 30 січня, презентували 17 нових пріоритетів плану дій уряду до 2020 року.

- Презентую практично річну роботу напрацювання разом з громадськістю нових ініціатив, - каже виконавча директорка партнерської організації "Теорія успіху" Інга Дуднік. - Приміром, планується впровадження міжнародних стандартів розкриття інформації в галузі будівництва. За це буде відповідальним Міністерство інфраструктури. Майже 300 мільярдів Україна хоче вкласти в розбудову доріг. Цей процес має бути підзвітний громаді. Проект має відслідковуватися від проектування до закінчення будівництва, контролю якості. Ця інформація має бути не лише відкритою, а й у вільному доступі.

Загалом ідеться про стандартизацію прозорості уряду, зокрема системи публічних закупівель, системи електронних торгів арештованого майна, інформування громадськості про публічні фінанси, впровадження електронних процедур проведення конкурсів для надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства, механізм верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників, електронний документообіг, створення інтерактивної мапи забруднення навколишнього природного середовища, запровадження пріоритетних електронних послуг, тощо.

4 лютого в Києві відбудеться презентація цих ініціатив на рівні уряду.

Відзначимо, що в Кропивницькому торік, наприклад, обговорювали й рекомендували необхідність створення відкритого бюджету.

- Зробити такий ресурс "Бюджет для громадян", у якому будь-який бюджет, починаючи з бюжету невеличкогї ОТГ і закінчуючи державним бюджетом, був зрозумілий: звідки надходять гроші, хто наповнює бюджет, які є субвенції і на що місцеві бюджети витрачають ці кошти. Це буде зроблено для зручності контролювання громадянами процесу витрачання бюджетних коштів, - каже Інга Дуднік.

За її словами, такі пріорітети відкритості будуть впроваджуватися на рівні областей, районів, також органів місцевого самоврядування (за бажанням), після розробки власних планів дій на основі пріоритетів партнерства "Відкритий Уряд". А громадські організації зможу долучатися до обговорення і доповнення пріоритетів протягом всіх етапів впровадження ініцатив.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама