Суспільство

У приватному секторі Кропивницького не вивозять сміття: що робити мешканцям

. 3659

У соцмережах мешканці Новоолексіївки, Катранівки, Балашівки, Балки та інших районів приватного сектору Кропивницького нарікають на те, що в них уже кілька тижнів не вивозять сміття і цікавляться, чи доведеться їм платити за послугу, яку їм не надали.

 

51088740 2258731414179388 354524738258731008 n

 

Фото від 27 січня і Фейсбуку Олени Шворак, вулиця Острівська

 

Точково від невивезеного сміття потерпають в двори багатоповерхівок.

У різних мікрорайонах воно лежить по два-три тижні. Проблема в тому, що у приватному секторі немає офіційних місць для збору відходу чи контейнерів: у конкретний час люди виносять сміття з дворів на вільні місця.

Мешканка Новоолексіївки Людмила розповідає, що проблеми почались 23 січня. Тоді був сильний снігопад, і, каже жінка, можна було припустити, що автомобіль з вивозу сміття не приїде. Проте, деякі мешканці все одно винесли відходи. За кілька днів їх просто розтягали вуличні собаки, а прибирати все довелось тим, біля чиїх дворів склали пакунки.

Проте за кілька днів по вулиці проїхав грейдер. Зараз тут спокійно їздять легкові авто. Сьогодні о 7.00 - саме в такий час зазвичай приїздить сміттєва машина - люди винесли сміття, але його знову не вивезли.

Сусід жінки, Сергій, вважає, що проблему могли б вирішити побудинкові контейнери. Тоді б сміття хоча б не розносили тварини. Сам же минулого тижня свої відходи вивіз власною автівкою на контейнерний майданчик багатоповерхівок. Вважає, має на це право, оскільки гроші за послугу платить.

"Через раз водії дозволяють собі просто проїхати пакунки зі сміттям, якщо їх ніхто не "стереже". Бачив як жінка у віці бігла за машиною, щоб здати сміття, впала - і тільки тоді сміттєвоз став. Або у дворах багатоповерхівок, коли сміття забирають, те, що розсипалось працівники самі і підмітають. У нас ні. І зі скаргами звертались. Все, що нам пообіцяли - зробити водіям зауваження", - каже чоловік.

У "Екостайлі" - фірмі, яка займається вивозом сміття, кажуть, забирають його скрізь де можуть проїхати. Коли заберуть сміття у "непроїзних", за їх словами, місцях, не кажуть.

"Перерахунок за послуги буде в тому випадку, коли споживач надасть квитанції про самостійну утилізацію сміття. Машини їздять при забезпечному доступі до точок збору твердих побутових відходів. Щоденно ми виїжджаємо на маршрут. Де не можемо проїхати - сміття не забираємо", - зазначила представник "Екостайлу" Анна Скічко.

Також вона відзначила, що якщо користувач сам привезе сміття на полігон, маючи при собі рахунки про сплату послуг "Екостайлу", сміття заберуть безкоштовно.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама