Суспільство

У Кропивницькому має з'явитися інтерактивна мапа закупівель для шкіл (ФОТО)

. 2138

Батькам пропонують долучитися до створення онлайн-карти закупівель продуктів харчування для міських шкіл, аби знати як ефективно на це витрачають бюджетні кошти.

 

51372223 2315192085217839 7347661176177688576 n

Про це розповів "Гречці" Павло Лісниченко, провідний експерт робочої групи боротьби з корупцією коаліції "Рада Експертів", координатор Центру компетенцій ProZorro у Кіровоградській області. Сьогодні, 30 січня, він провів батькам антикорупційний воркшоп "Гроші на освіту. Як батькам проконтролювати витрати на освітню галузь".

- Має вийти ініціатива громадського контролю за використанням наших коштів. Адже, як показала група, а нині громадська організація "Батьківська рада" це питання є важливим і турбує людей, - каже Павло Лісниченко. - Наприклад, управління освіти наразі масово закуповує продукти харчування. Навіть з мінімальними навичками роботи в ProZorro й якоїсь аналітичної діяльності можна просто порахувати, поділивши ціну на кількість товару і отримати реальну суму, за яку купують ту чи іншу продукцію: масло, яйця, молоко. Окрім ціни продукції це дає також інформацію про постачальника, до якого у разі певної невідповідності якості того чи іншого продукту можна звернутися. 

Під час воркшопу фахівець показав, як працювати з ProZorro, DoZorro, а також розповів про механізми роботи з порталами публічних закупівель.

- Нині 95-97% закупівель проводить управління освіти, - каже Павло Лісниченко. - І сьогодні це майстер-клас по роботі з даними управління освіти, як контролювати гроші, виділені на навчання, харчування дітей у школах, дитячих садочках. Головна мета цього заходу - показати, що відслідкувати фінансові потоки, які курсують між управлінням освіти або конкретними закладами і підрядниками, які ремонтують школи, привозять продукти харчування це не важко, а головне не важко проконтролювати якість цих товарів, виконаних робіт чи послуг.

50913122 777782622577145 2633414255004614656 n

Враховуючи те, що учасників воркшопу було п'ять осіб, то Павло Лісниченко планує розробити й надати у вільний доступ алгоритм пошуку й обробки інформації, щоб інші могли відстежувати використання бюджетних коштів на освіту в Кропивницькому.

Крім того, фахівець запропонує батькам долучитися до створення онлайн-мапи закупівель для шкіл міста.

- На основі розробленої дозорівцями карти закупівель шкіл планую зробити невеликий додаток до цієї карти, який мені сподіваюся допоможуть наповнювати активні батьки. Це буде інформація по кожній зі шкіл, тобто, які продукти надходять, за якими цінами і хто їх поставляє, - розповів Павло Лісниченко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама