Суспільство

Конституційний суд дозволив перейменування Кіровоградської області

 Автор: Ірина Маслюкова. 3848

 

Конституційний суд України визнав конституційним законопроект про перейменування Кіровоградської області у Кропивницьку.

 

oblast copy

На сайті конституційного суду повідомляється, що на закритій частині пленарного засідання Велика палата Конституційного Суд продовжила розгляд справи за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області) (реєстр. № 8380) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. У цій справі надано Висновок Конституційного Суду України.

Як повідомляє "УНІАН", Конституційний суд схвалив перейменування Кіровоградської області в Кропивницьку.

"Так, дійсно, таке рішення було ухвалене суддями на пленарному засіданні суду 5 лютого", - сказало джерело з КСУ агентству.

Нагадаємо, у липні 2016 року Рада перейменувала Кіровоград у Кропивницький в рамках закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і заборону пропаганди їх символіки".

Проте, на відміну від обласних центрів, для перейменування областей необхідно вносити зміни до Конституції.

Народні депутати 18 травня 2018 року подали до Верховної Ради законопроект про перейменування Кіровоградської області.

Проект №8380 "Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області)" зареєстрували на сайті ради.

Кілька місяців розгляд питання відкладали.

Також парламент перейменував Кіровоградський район.

20 листопада, Верховна Рада розглянула питання "Про внесення змін до статті 133 Конституції України щодо перейменування Кіровоградської області" та проголосувала за зміну назви з третьої спроби.

22 листопада КСУ отримав конституційне звернення Верховної Ради про перейменування Кіровоградської області.

 

Поширюйте

Коментуйте