Суспільство

У Кропивницькому протестують іноземні студенти-медики: їх змушують знову заплатити за навчання (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 5275

Сьогодні, 7 лютого, під стінами Донецького Національного медичного університету у Кропивницькому зібрались близько сотні іноземних студентів-медиків.

 

4

Студенти заявляють про те, що їх змушують вкотре заплатити за навчання або погрожують відрахувати впродовж 10 днів.

За слова студентів, вони ще в серпні заплатили за повний рік навчання, але зараз їм говорять про те, що університет отримав лише половину суми і вони мають заключити контракт і заплатити гроші за другий семестр, хоча на руках вони мають платіжки про сплату.

"Де наші гроші?" - питають студенти, які зібрались під стінами закладу. Більшість з низ третьокурсники, які вже в лютому або червні мають здавати КРОК-1 - кваліфікаційний іспит, обов'язковий для майбутніх медиків.

Вони вийшли з плакатами "Україна, ми тобі довіряли". Кажуть, не розуміють чому мусять знову платити гроші, хоча мають всі чеки про оплату.

Нагадаємо, 13 листопада, півтисячі студентів міжнародного факультету влаштували протест у вигляді бойкоту навчання. 14 листопада, у стінах медичного університету виник великий скандал. Студенти-іноземці медуніверу стали жертвами шахрайства: виявилось, що оплачені ними гроші за навчання до універу не дійшли. Навчальний заклад звинувачує в цьому фірму-посередника, а фірма – виш. Наразі слідство веде СБУ.

Як повідомила прес-служба медуніверситету:" Університет працює у звичайному режимі. Йдуть планові заходи з впорядкування у відповідність до законодавства України взаємовідносин зі студентами. Все інше - провокації та чутки".

Студенти повідомили, що вже звернулися до посольства у своїх країнах.

1

2

3

Поширюйте

Коментуйте