Суспільство

Нардеп звернеться до суду, щоб поновити студентів-іноземців в університеті

. 1749

Нардеп Костянтин Яриніч готує позов до суду щодо скасування наказу про відрахування 850 студентів-іноземців.

 sud

Нагадаємо, 14 листопада, у стінах медичного університету виник великий скандал. Студенти-іноземці медуніверу стали жертвами шахрайства: виявилось, що оплачені ними гроші за навчання до універу не дійшли. Навчальний заклад звинувачує в цьому фірму-посередника, а фірма – виш. Наразі слідство веде СБУ.
Вчора в СБУ повідомили, що викрили на отриманні хабарів посадовців Донецького Національного медичного університету: чиновники систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів до українських вишів. У разі відмови зловмисники погрожували створити штучні перешкоди при оформленні іноземних абітурієнтів у медуніверситет.

Вчора студенти-медики вкотре вийшли з протестом: повідомили, їх змушують знову заплатити за другий семестр навчання, або обіцяють відрахувати. Сьогодні з'явився офіційний наказ про відрахування 850 осіб.

Під час сьогоднішньої зустрічі зі студентами Яриніч озвучив три шляхи, які могли б частково вирішити питання.

"Ми можемо перенести це питання в юридичну площину і дуже оперативно, через суд скасувати цей незаконний наказ. Зараз мої юристи вже займаються написанням позову. Я прикладу всі зусилля, щоб сьогодні або завтра суд розглянув це питання", - зазначив депутат під час зустрічі зі студентами.

Зараз розпочато кримінальне провадження щодо ректора університету. Наразі буде призначений виконуючий обов'язки ректора, який має право скасувати цей наказ - це другий варіант розв'язання справи.

Третій варіант: опублікований наказ скасує проректор Хрипачанко, чий підпис і стоїть під наказом.

У свою чергу нардеп зазначає, будь-який з цих варіантів дозволить лише виграти час, аби студенти продовжили навчання, аби на вищому рівні за круглим столом зібрались усі причетні до вирішення проблеми.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама