Суспільство

Які досягнення і проблеми Громадської ради в Кропивницькому

. 2721

 

Голова Громадської ради при міськраді Кропивницького Леонід Лузан розповів “Гречці” про кадрові зміни, про результати роботи ради в минулому році та плани на 2019-й.

 

hromadska rada

Три хвилини на виступ

Громадська рада вже надала проект про внесення змін до регламенту міської ради, що стосується виступів громадськості. Нагадаємо, що наприкінці минулого року на сесії було прийнято рішення про те, що виступи громадськості будуть перенесені на кінець засідання сесії в розділ “Різне”. Однак громадські активісти виступили проти такого рішення. Зокрема було ініційоване відповідне звернення. Наразі запропоноване рішення, яке ще має бути розглянуте членами шести комісій міськради, а потім винесене на засідання чергової сесії вже в березні.

- Не всі задоволені цим проектом, але був знайдений консенсус. Спочатку відбулося обговорення з громадськими організаціями. Потім була зустріч з міським головою, який, як і секретар міської ради пішли назустріч у цьому питанні, - каже Леонід Лузан.

Відзначимо, що в запропонованому рішенні ідеться про те, що ті, хто захочуть виступити під час сесії з питань порядку денного повинні будуть зареєструватися, тобто надіслати на адресу міськради відповідне звернення (письмове, або електронна форма). На початку сесії для виступів громадян буде виділено 30 хвилин. Тривалість кожного виступу - три хвилини. Крім того, виступ має стосуватися лише питань порядку денного сесії. Натомість решту питань будуть розглядати у “Різному”, де рішення не приймаються і не голосуються.

 

Минулорічні досягнення

Серед основних напрямків роботи Громадської ради пан Лузан називає розробку порядку передачі землі ОСББ, який ще правда потребує допрацювання. Над документом працювали півроку.

Виділення коштів (700 тис. грн) на ремонт даху лікарні №4. За словами пана Лузана, загалом медзаклад потребує близько півтора мільйона фінансування. І можливо, буде коригування бюджету на лікарню в бік збільшення.

- Це заслуга не лише Громадської ради. Це спільна робота усіх, хто долучився до справи, - відзначає Леонід Лузан.

Згадав пан Лузан і справу можливого закриття ринку на Новомиколаївці.

- Ми відстояли робочі місця людей, де вони перебувають і зараз. Поки їх ніхто нікуди не виганяє і навряд вижине, - каже Леонід Лузан.

А ще представники комісії при Громадській раді обстежували школи: якість ремонту, виділення коштів, загальний стан приміщення. Відповідну роботу з обстеження шкіл з ремонтів продовжать і цьогоріч.

 

Новий заступник

8 лютого під час зібрання Громадської ради було звільнено першого заступника голови Громадської ради Дмитра Яковенка та обраного нового заступника - Миколу Гречуху. У деяких ЗМІ з’явилася інформація про те, що не було кворуму для прийняття відповідних рішень. Натомість голова Громадської ради запевняє, що голосування відбулося без порушень.

- Те, що Гречуха запропонував звільнити з посади першого заступника, то це питання порушувалося більшістю членів ради ще з минулого року. Наразі налічується 63 члени Громадської ради. На засіданні (8 лютого, - ред.) було 45, якщо я не помиляюся, - розповів Леонід Лузан. - Я пропозицію поставив на голосування. І про те, що дехто говорить, що там від 5 до 15 осіб проголосували за зняття, але насправді було 33 особи, тобто більшість від 45, що видно на відео. Відразу поставлено пропозицію про те, хто займе посаду першого заступника: Гречуха і Вельгун. За результатами рейтингового голосування переміг Гречуха.

За словами пана Лузана, колишній заступник Яковенко не виконував доручення, а останнім часом і зовсім не бував на засіданнях правління.

- Сподіваюся, що зараз почнемо краще працювати, - каже Леонід Лузан.

 

2019-й: використання коштів на лікування АТОвців і перевірка харчування в школах

Комісія охорони здоров’я при Громадській раді працює над проектом стосовно учасників бойових. Зокрема, у планах Громадської ради перевірити використання бюджетних коштів, адже є скарги від учасників бойових дій.

- Виникають питання стосовно того, як використовуються кошти на лікування, - каже Леонід Лузан. - Також питання про те, як надається матеріальна допомога: кому, скільки і як?

Також продовжать перевірки навчальних закладів міста з харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО та ООС. Нагадаємо, в Кропивницькому мали зняти пільги на харчування відповідної категорії. Однак в результаті розголосу громадськими активістами пільги на харчування все-таки залишили.

А ще в планах Громадської ради підняти питання про відстоювання інтересів пільгових категорій при впровадженні безготівкової форми оплати проїзду; провести круглий стіл з представниками правоохоронних органів, прокуратури, фіскальної служби з приводу питань, що хвилюють громадськість; проводити громадський контроль за актами місцевих органів виконавчої влади та міської ради; питання створення комунальних аптек; моніторинг використання водних ресурсів, призначення субсидій тощо.

 

Проблеми Громадської ради

- Ніхто не говорить, що Громадська рада працює на вищому рівні. Так, є проблеми. Наприклад, члени Громадської ради зауважують, що погано ведеться документація, Так, погано. Але справа в тому, коли я був лікарні з поламаною ногою в цей час зникли документи, серед яких були протоколи і до цього часу їх не повернуто, - каже Леонід Лузан. - Протоколи не можемо відновити, бо вони були в секретаря на флешці, з якою щось сталося.

Відзначимо, що наразі останній оприлюднений протокол зборів Громадської ради на сайті міськради від 12 травня.

Серед інших проблем Громадської ради пан Лузан називає те, що не завжди збирається кворум правління, а також невдалу або зовсім відсутню роботу комісій.

- Не все так добре. Але треба більше робити, а не говорити, - каже пан Лузан.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама