Суспільство

Переселенців і АТОвців закликали моніторити президентські вибори на чесність (ФОТО)

. 1070

 

Ветеранські організації АТО спільно з волонтерсько-патріотичними ініціювали всеукраїнських рух моніторингу чергових президентських виборів без фальсифікації, тиску чиновників чи поліції.

 

52788346 253199028941501 7370689802976362496 n

Долучитися до такого руху запросили переселенців, ветеранів АТО у Кіровоградській області сьогодні, 18 лютого, під час зустрічі з Миколою Грековим, одним із ініціаторів руху за чесні вибори, офіцером батальйону “Айдар”, міським головою окупованого міста Олександрівськ (Луганська область).

- Вважаю, що ветерани, патріоти, волонтери, добровольці, активна громадськість не мають розділяти суспільство агітацією за того чи іншого кандидата, а нас може об'єднати лише одне: щоб ми не допустили фальсифікації виборів, щоб вони відбулися чесно, якими не були б, - каже Микола Греков. - Вважаю, що в основному будуть намагатися сфальсифікувати Луганську, Донецьку, Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську області.

52319846 1477938985673908 8292166850125496320 n

За словами пана Грекова, будь-які випадки фальсифікації на виборах варто публічно оприлюднювати через Фейсбук, а також ЗМІ, аби про це знали якомога більше.

- Якщо став відомий факт, який Ви зафіксували на фото чи на відео, чи просто є інформація, то треба її скидати в публічну площину, виносити на суспільне обговорення, - каже Микола Греков. - Вважаю, що лише тиском громадськості можна це все зупинити. Наприклад, коли губернатор змушує своїх чиновників, якщо чиновники змушує своїх підлеглих, якщо мер "пресує" комунальні служби, якщо начальник поліції дає незаконні команди своїм співробітникам, якщо у військових частинах дають певні команди, СБУ, прокуратура.

Спостерігачі на дільницях в рамках цього руху на чергових президентських виборах, які відбуться 31 березня, будуть від Громадської організації «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».

За словами координатора Луганської та Донецької областей з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській облдержадміністрації, учасника бойових дій Валентини Кулачко, із 6667 внутрішньо переміщених осіб в області, 137 зареєструвалися для голосування в Кропивницькому, 434 - Кіровоградській області.

- До 18 березня уже буде відома остаточна кількість зареєстрованих виборців, - каже Валентина Кулачко.

Крім того, кожен може перевірити свої дані в електронному державному реєстрі виборців.

Нагадаємо, виборцям, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованій території Республіки Крим, м. Севастополя, переселенцям з Донецької і Луганської областей не потрібні ніякі підтверджувальні документи для тимчасової зміни місця голосування (окрім звернення до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою і паспортом до 25 грудня).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама