Суспільство

Що зміниться для селища Нового після приєднання до Кропивницького

. 2180

 

Під час телеефіру програми «Погляд» на «Суспільному» секретар міськради Андрій Табалов розповів про можливі нюанси приєднання селища Нового до Кропивницького.

horodku proponuyut pryyednatysya do rivnoho photo big

«Насправді питання виникало і на початку нашої каденції, але тоді мова йшла про об’єднання. Для цього і Кропивницький, і селище Нове повинні були піти на вибори. Не всім депутатам така ідея була до вподоби», - розповідає Табалов.

Це помітили законодавці і був прийнятий закон згідно з яким невеликі територіальні одиниці такі як селище не обов’язково мають об’єднуватись із обласним центром, шляхом проведення виборів в обласному центрі, а можуть просто приєднатись.

Для цього рішення має прийняти рада селища: просто розпустити існуючий депутатський корпус і приєднатися до міста.

За словами посадовця, міська влада і так вважає мешканців селища Нового кропивничанами. Окрім щорічної підтримки соцзакладів із міського бюджету, були закуплені великогабаритні автобуси для обслуговування мешканців. Також у проекти Громадського бюджету можуть подавати і мешканці селища. Водомережі селища приєднали до мережі ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

«Селищна рада не може профінансувати ту соціальну структуру і постійно селище Нове звертається до Кропивницького з проханням дати ще грошей для існування соцзакладів. Щорічно місто робить це. І тут постає логічне питання: давати чи не давати? Бо для Кропивницького кілька мільйонів не можуть бути зайвими, є куди вкладати гроші», - каже посадовець.

Чи стане після цього селище простим мікрорайоном міста, чи все ж матиме якісь самостійні адміністративні повноваження?

«У нас існує Подільська і Фортечна районна рада. Логічно щоб і селище Нове було представлене районною у місті радою. Навіть адміністративною одиницею. Тобто вона матиме свою районну адміністрацію, але не матиме депутатського корпусу», - каже секретар міськради.

Проте цей орган матиме право надавати різноманітні довідки.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама