Суспільство

У Кропивницькому розповіли про можливу загрозу втручання правоохоронних органів у виборчий процес

. 1343

 

Сьогодні громадська організація «Незалежний Центр Аналізу Політики» влаштувала в Кропивницькому дискусію на тему «Як забезпечити прозорий виборчий процес?».

Представник нещодавно створеної ГО, що займається аналізом політики, моніторингом виборів розповів про особливості виборчого процесу та про порушення, які є наразі.

- З позитивного - це велика кількість кандидатів - 44, але ми маємо говорити про те, для чого вони прийшли, - каже член правління ГО «Незалежний Центр Аналізу Політики» Андрій Гливко. - Є група кандидатів, які пішли в Президенти використають ці вибори, як майданчик для наступних виборів - парламентських восени. Є ще дві категорії кандидатів - технічні кандидати, а також кандидати, які передадуть свої ресурси іншим кандидатам. Приміром, вони можуть мати своїх спостерігачів, представників у комісіях. Не є секрет, що ці квоти продаються.

Також обговорили роль поліції у прийдешніх виборах.

- Поліція має бути, аполітичною. На жаль, ми цього сьогодні не бачимо, - каже Андрій Гливко. - Очільник міністерства внутрішніх справ на відкритих майданчиках робить заяву про те, що вони будуть арбітром. Але поліція не може бути арбітром, а лише дотримуватися “букви закону”. Ми стаємо свідком того, що представники поліції починають загравати з певними політичними силами. Ідеться про обшуки в Чернігівській, Сумській областях, коли на одні виклики поліція реагує, а інші - ігнорує.

Зокрема, щоб не вийшло міряння силами правоохоронними органами й силових структур.

- Зменшується роль адмінресурсу, збільшується роль підкупу, - каже голова “Асоціації Політичних Наук” Дмитро Сінченко. - Зокрема тому, що у нас є конкуренція силових структур. У нас конкурують МВС, які підігрують одному кандидату, а також СБУ і генпрокуратура, які підігрують іншому кандидату. Тому на повну силу адмінресурс використати не вдасться.

Також громадські активісти звернулися до виборців, аби ті викривали випадки фальсифікації на місцях.

- Забезпечення прозорості лежить на виборцях, - каже Андрій Гливко. - Ми знаємо, хто організовує вибори на місцях і займається фальсифікацією. Тому ми маємо говорити про фальсифікації на місцях і викривати її.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама