Суспільство

Суд над підозрюваним у вбивстві "азовцем" - дискредитація образу добровольця - представник "Свободи"

. 4638

 

Завтра, 6 березня, в Олександрії має відбутися підготовче судове засідання над підозрюваним у вбивстві Ігорем Глущенком, добровольцем, який служив у батальйоні "Азов". Торік влітку він став одним з підозрюваних у вбивстві двох чоловік під час конфлікту.

 

53419645 812612405798246 4200149188496850944 n

На захист Глущенка, який наразі утримується в СІЗО, виступив заступник голови від ВО “Свобода” Ігор Степура, до якого звернувся сам підозрюваний. Степура вважає справу заангажованою з боку правоохоронних органів, крім того, направленою на дискредитацією образу добровольця. Про це він повідомив журналістам сьогодні, 5 березня, під час брифінгу.

- Я вважаю, що в цій ситуації є певна заангажованість. Моя особиста позиція, як громадянина,  що Ігоря Глущенка, добровольця українсько-російської війни, активного учасника Азовського руху сьогодні намагаються безпідставно засудити для того, щоб таким чином вплинути взагалі на імідж правого патріотично-націоналістичного рух і в тому числі на імідж добровольців, вояків українсько-російської війни, - каже Ігор Степура.

Торік 25 липня під час бійки на ґрунті особистого конфлікту відбулося вбивство двох чоловіків. Ігор Глущенко був затриманий і звинувачений у замаху на вбивство. При цьому, за словами представників Глущенка, під час його затримання працівниками правоохоронних органів були допущені порушення вимог закону, з приводу чого наразі прокуратурою порушені два кримінальні провадження.

- Перша причина - незаконне проникнення в оселю працівників поліції, які порушили низку вимог законів, вдерлися фактично в житло, яке належить дружині Ігоря Глущенка. Друга - це те, в який спосіб його затримували й наскільки були порушені його права, - каже Ігор Степура.

- На незаконних діях не можна прийняти законне рішення. Працівник поліції зайшли до будинку, взяли необхідні речі, більшість з яких пропало, - каже адвокат підозрюваного Максим Тупало. - Також Ігорю Глущенку після затримання не було оголошено підозри. Вказані події були виявлені Олександрійським міськрайонним судом, яким була винесена відповідна ухвала, де були зазначені вказані порушення. З цього приводу були звернення до правоохоронних органів. Є ще кілька порушень, але це є нашою лінією захисту, яку я не хотів би розкривати, оскільки суд буде лише розпочатий.

Крім того, Степура відзначає, що повністю провину на себе бере інший підозрюваний у вбивстві (ідеться про тестя Глущенка за інформацією ЗМІ, - ред.).

- Інший звинувачений сам заявляє про те, що причетний до загибелі двох людей, не поширює відповідальність на Ігоря Глущенка, - каже депутат. - Не зрозуміло чому правоохоронні органи намагаються свідомо, штучно розділити міру відповідальності ще й на Ігоря Глущенка, який навпаки прийшов туди, аби заспокоїти той конфлікт.

Натомість у прес-службах Нацполіції, прокуратури Кіровоградської області коментувати подробиці справи не можуть, посилаючись на те, що завершено досудове розслідування, справа передана до суду.

- Наразі якість та кількість, зібраних у ході досудового слідства доказів оцінку може дати виключно суд. Тому чекаємо розгляду справи, - каже прес-секретар прокуратури області Наталія Алєксєєнко.

Підготовче судове засідання в справі має відбутися завтра, 6 березня, о 13:00 в Олександрійському міськрайонному суді .

Довідково: Ігор Глущенко - сирота, 19-річним пішов у 2014 році на фронт, де був до 2018 року. Був снайпером у складі підрозділів Нацгвардії України, спецпідрозділи “Азов”, “Омега”. Крім того, Ігор Глущенко з 2015 року був засновником обласного представництва Цивільного корпусу “Азов” в Кіровоградській області.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама