Міськрада допомагатиме підприємцям Кропивницького отримати адекватне нарахування плати за землю

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 798

У міській раді Кропивницького створена робоча група, яка буде допомагати підприємцям міста з оформленням землевпорядних документів для відновлення адекватного нарахування плати за землю.

Як повідомляє сайт міськради, робочої групу, створену за дорученням міського голови Андрія Райковича, очолив заступник міського голови Олександр Мосін. А до її складу увійшли депутати міської ради, юристи, землевпорядники, представники Держземкадастру.

У вівторок, 5 березня, робоча група провела своє перше засідання. У його роботі взяв участь секретар міської ради Андрій Табалов.

За допомогою до міської влади скласти алгоритм дій для уникнення від підвищеного оподаткування земельних ділянок звернулися місцеві підприємці, які працюють у різних сферах діяльності. Їх об’єднали отримані від Державного земельного кадастру витяги з нормативної грошової оцінки землі, у яких вартість земельних власних чи орендованих земельних ділянок виросла в рази, порівняно із 2018 роком.

Олександр Мосін детально зупинився на нормативній базі, відповідно до якої в Україні виконується нормативна грошова оцінка землі, результатах обстеження землі у Кропивницькому та механізмі обрахування базової грошової оцінки землі.

- Підприємці, які не отримали кадастровий номер на земельну ділянку, або які не зареєстрували в Держземкадастрі актуальні коди класифікації цільового призначення землі, отримали витяги з нормативної грошової оцінки землі з максимальним «штрафним коефіцієнтом» Кф=3. Відповідно, плата за землю у них, в порівнянні з минулим роком, виросла у декілька разів, - звернув увагу Олександр Мосін. - Таким чином, держава чітко заявила про своє намагання зробити регулювання земельних відносин, у тому числі справляння плати за землю, прозорими і простими для використання. Для цього і був задіяний механізм, який би спонукав власників абсолютно всіх земельних ділянок виготовити необхідну технічну документацію. Якщо усі орендарі і власники землі виконають передбачені законом умови, на електронній мапі Держгеокадастру, доступній для усієї громадськості, буде чітко видно межі всіх ділянок, стане зрозуміло як використовується територія і як нараховується плата за землю.

Необхідно відзначити, що всі землевласники і орендарі землі отримали сім місяців на врегулювання питань з Держземкадастром, оскільки відповідний Наказ Мінагрополітики та продовольства України набрав чинності у липні 2018 року.

Одночасно, Олександр Мосін на практиці продемонстрував, як зміниться у меншу сторону плата за землю, якщо підприємець надасть всю необхідну документацію до Держземкадастру. На прикладі земельної ділянки одного підприємства, вартість землі якого у витязі Держземкадастру склала 9,5 мільйонів гривень з урахування «штрафного коефіцієнту» Кф=3, заступник міського голови здійснив перерахунок за умови, що землевласник зареєструє належним чином коди класифікації цільового використання землі. Результат, навіть з урахуванням індексації гривні, виявився набагато меншим – 3,958 мільйона гривень. Відповідно, місячна плата за 4,6 гектарів землі буде становити 9,896 тисяч гривень.

Олександр Мосін запевнив, що робоча група працюватиме активно і відкрито. Тож усі підприємці, які потребують кваліфікованої допомоги в наведенні ладу із землевпорядними документами, отримають її оперативно.

G

Сподобалася стаття?

varto2
Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити