22% водогонів Кіровоградщини не відповідають вимогам чинного законодавства

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 684

Санітарно-технічний стан більшості мереж централізованих та нецентралізованих джерел водопостачання області потребують покращення.

 

vod copy

Про це розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС.Інформує прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Під наглядом Держпродспоживслужби області знаходяться 300 водогонів, 294 з яких функціонували протягом минулого року. Близько 22% водогонів не відповідають вимогам чинного законодавства. Найбільша їх кількість знаходиться в Бобринецькому, Гайворонському, Знам'янському, Кропивницькому та Світловодському районах. Без балансоутримувачів залишаються 19 водогонів проти 21 у 2017 році.

У 2018 році в області паспортизовано лише 37% від загальної кількості джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів та свердловин). І. Бойчук зазначив, що ситуація щодо проведення паспортизації нецентралізованих джерел на об’єктах (навчальних закладах, виробничих підприємствах, лікувально-профілактичних закладах тощо) покращилася. Цей показник складає 77% (у 2017 році – 60%).

Торік профілактична дезінфекція була проведена на 61% водогонів проти 53,9% у 2017 році; на джерелах нецентралізованого водопостачання дезінфіковано 45% від загальної їх кількості (у 2017 році було 33,3%).

З метою оцінки якості та безпечності питної води лабораторіями Держпродспоживслужби області було проведено 12 158 досліджень зразків води з централізованих та нецентралізованих джерел водопостачання. З них 2 118 зразків дослідили за мікробіологічними показниками (всі відповідали гігієнічним нормам), 8777 за санітарно-хімічними показниками (12,2% не відповідали гігієнічним нормам, у 2017 році – 15%), 886 за органолептичними показниками (1,47% не відповідали гігієнічним нормам, у 2017 році – 5,4 %), 288 за радіологічними та 89 за паразитологічними показниками (всі відповідали гігієнічним нормам).

Доповідач поінформував, що за результатами лабораторного контролю питної води в Кропивницькому, Вільшанському, Маловисківському, Новоархангельському, Новоукраїнському, Онуфріївському, Благовіщенському, Устинівському, Олександрійському, Долинському та Голованівському районах виявлено перевищений вміст нітратів. Зокрема невідповідність показників зафіксовано в 9 дошкільних навчальних закладах, трьох загальноосвітніх навчальних закладах, двох заміських закладах оздоровлення, двох об’єктах водопостачання та одному лікувально-профілактичному закладі.

З метою усунення порушень у сфері питного водозабезпечення населення та недопущення невідповідностей гігієнічним нормам спеціалістами Держпродспоживслужби області підготовлено та запропоновано проект рішення з цього питання. Держпродспоживслужба області продовжує роботу з керівниками міст, районів, селищ, сіл щодо вирішення питання поліпшення якості водопостачання населення.

 

 

G

Сподобалася стаття?

varto2
Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити