На Кіровоградщині припинили розслідувати ймовірний підкуп виборців, бо скаржник мав інвалідність

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 658

У Знам’янці, після звернення представників ОПОРИ, працівники поліції проводитимуть додаткову перевірку та усуватимуть виявлені недоліки щодо справи про ймовірний підкуп виборців. Про це йдеться у відповіді правоохоронних органів на запит громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області. Заявником у справі є людина з інвалідністю.

У лютому до представників ОПОРИ звернувся мешканець Знам’янки. Чоловік розповів, що йому телефонували люди, які представлялися представниками партії «Батьківщини» і пропонували 500 гривень за 10 громадян, які проголосують за кандидата у Президенти України Юлію Тимошенко. Мешканець Знам’янки звернувся до правоохоронних органів.

«Я вважаю, що представники цієї політичної сили наскільки обнагліли, що можуть до будь-кого телефонувати і пропонувати кошти», – наголосив чоловік під час зустрічі зі спостерігачами ОПОРИ.

У Знам’янському відділі поліції ГУНП в Кіровоградській області громадянину надали довідку про результати розгляду звернення.

«У ході перевірки виявлено, що скаржник з дитинства хворіє на ДЦП та згідно з комісії ЛКК його було визнано психічно хворою людиною та надано статус інваліда другої групи. Зважаючи на викладене, даних, які б вказали на наявність ознак кримінального правопорушення виявлено не було та відсутні ознаки адміністративного правопорушення», – йдеться в довідці.

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький надіслав запит до правоохоронних органів щодо проведення інших перевірок фактів ймовірного підкупу виборців у Знам’янці.

«Перевірка за вказаними зверненнями проводилася працівниками Знам’янського ВП на підставі положень Закону України «Про звернення громадян». За її результатом 18 лютого 2019 р. складено відповідний висновок. Разом з тим, вивчення вказаних матеріалів встановлено, що перевірка не в повному обсязі, у зв’язку з чим, зазначену доповідну записку, відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про звернення громадян», скасовано, а матеріали направлено до Знамянського ВП ГУНП для організації проведення додаткової перевірки та усунення виявлених недоліків», – зазначено у відповіді ГУНП Кіровоградської області.

«Цей випадок свідчить про порушення фундаментальних принципів прав людини. Якщо конкретизувати, то мова йде про дискримінацію за ознакою інвалідності та стану здоров’я. Варто наголосити на недопущенні вибірковості у розслідуванні виборчих порушень. Практика Європейського суду з прав людини та Комітету ООН з прав людини свідчить про те, що інвалідність і стан здоров’я розглядають як ознаки дискримінації в розумінні статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 2 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. З метою поваги та забезпечення повного і рівного здійснення людьми з інвалідністю всіх прав людини і основоположних свобод ухвалено Конвенцію про права інвалідів в 2006 році, яка була ратифікована Україною в 2009 році», – підкреслив Євген Гурницький.

І додав, що якщо звертатися до національного законодавства, то ст. 24 Конституції України визначено, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі або іншими ознаками. В Україні ухвалений і діє спеціальний Закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», який гарантує рівні можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість людям з інвалідністю ефективно реалізовувати права та свободи людини і громадянина.

У поліції Кіровоградської області повідомили, що з початку передвиборчої кампанії на пост Президента України розпочато 4 кримінальні провадження, пов’язані з виборами.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити