У Кропивницькому презентували результати моніторингу бюджетних програм (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 620

 

Кропивницькому радять залучати громаду міста до бюджетного процесу та до підготовки бюджетних цільових програм.

 

54462599 305667996786413 4086138452695842816 n

Проект “Прозорі бюджети: громадський моніторинг місцевих цільових бюджетних програм” - спільний проект з п'ятьма містами: Кропивницький, Богуслав, Хмільник, Тернопіль, Запоріжжя. В рамках проекту було проаналізовано по дві бюджетні програми міста. Зокрема, в Кропивницькому оцінювали наступні програми:
- капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення міста на 2016-2018 роки;
- природоохоронних заходів місцевого значення на 2018 рік.

Результати моніторингу сьогодні, 20 березня, представники коаліції громадських організацій "Рада Експертів" презентували громадським активістам та депутатам міськради, які прийшли на захід.

- У 2019 році програмний цільовий метод бюджетування став обов'язковим для застосування на місцевому рівні. Застосування цього методу сприяє вдосконаленню процесу оцінку результатів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів, - каже співголова коаліції громадських організацій "Рада Експертів", голова ГО "Асоціація політичних наук" Дмитро Сінченко. - Аналіз ми проводили, як звичайні громадяни: якщо вони зайдуть на сайт міськради, чи особисто в міську раду, або надішлють інформаційний запит.

Загалом програми були проаналізовані за 46 показниками. А на основі даних аналізу розроблено рекомендації для органів місцевого самоврядування.

Приміром, результати оцінки виявили, що у міськвиконкомі не прийнято документ, яким обумовлено процедуру залучення громади міста до бюджетного процесу та до підготовки бюджетних програм. Відповідно рекомендується розробити і затвердити порядок, як інструмент участі громади міста у бюджетному процесі та підготовці бюджетних програм. А ще рекомендують започаткувати процедуру публічного захисту бюджетних запитів головним розпорядником бюджетних коштів та визначити часові рамки для кожного запланованого заходу бюджетної програми.

- Також ми виявили, якщо формально показники задовольняються бюджетної програми, то логічно воно мало б не так виконуватися. Наприклад, є такий показник в програмі з озеленення - кількість знесених дерев. Тобто нелогічно в програмі озеленення визначати її ефективність знесенням дерев, хоча показник виконується, - відзначив Дмитро Сінченко.

Натомість в ГО у поміч міській раді  планують розробити документ для якісного створення бюджетних цільових програм.

- Наразі ми працюємо і сподіваємося до кінця року напрацюємо свою пропозицію методології оцінки якості місцевих цільових бюджетних програм, щоб ще на стадії її розробки міська рада могла визначати чи ця програма може існувати, чи не може, - каже керівник інформаційного відділу "Асоція політичних наук" Олена Сінченко. - Адже зазвичай у програмах - нечитабельні документи, де є розмиті показники успішності.

Натомість присутні на заході депутати міської ради розповіли про те, що іноді громадськість не дуже активно включається в обговорення програм. А це навіть може бути пов’язано з побоюваннями, що до них, громадськості, однаково не прислухаються.

54800235 318471828863707 3003956506858094592 n

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити