Суспільство

В Олександрії встановили причину мору риби

. 1375

 

В Олександрії виявили загибель риби в ставку, що знаходиться у використанні громадської організації «Дружба».

1859759

Про це інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Фахівці Держпродспоживслужби області провели обстеження водойми та відібрали зразки риби і води для лабораторних випробувань.

Так, за результатами досліджень Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби у пробах води зі ставка встановлено перевищення вмісту вільного азоту в 7,4 рази (фактичний вміст аміаку – 0,37 при нормативному значенні – 0,05). А також відмічено перевищення допустимих норм вмісту нітратів у 2,6 разів (фактичний вміст нітратів – 5,31 при нормативному значенні – 2,0). Результатами дослідження біологічного матеріалу виключено бактеріальні хвороби риби.

Також імовірною причиною такої ситуації міг бути низький вміст кисню у воді, який виник у результаті недостатнього проведення комплексу заходів, направлених на відновлення газообміну, штучної аерації водойми, збільшення проточності води тощо.

Нагадаємо, в Диківці стався масовий мор риби. Орендарі ставка вважають причиною загибелі риби - забруднення води відходами зі свиноферми. Згідно акту, складеного на місці пригоди, встановлено, що пропало 15 632 штук риби, загальною вагою близько 3-х тонн.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама