Ґвалтівників у погонах протестують на моральну профпридатність

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1600

Вже понад місяць «Гречка» регулярно оповіщає читачів про розвиток “врадіївської драми”.

Нагадаю суть. В ніч з 27 на 28 червня два офіцери міліції за допомогою єгеря місцевого лісгоспу насильно посадили до легковика матір-одиначку Ірину Крашкову, вивезли її в лісопосадку, по-звірячому побили, згвалтували (у тому числі за допомогою сторонніх предметів) - і залишили помирати , закидавши горою гілок, що валялися навкруги після двох сильних буревіїв. Жінка, однак, дивним чином вижила, доповзла з місця екзекуції (куди негідники незабаром приїхали знову з наміром добити жертву) до найближчого млину...
Як сказав «Гречці» перший заступник начальника Головного штабу МВС України підполковник Олексій Сергєєв, НП, що сталася у селищі Врадіївка Миколаївської області, слід трактувати не як «хронічну хворобу» української міліції, а як «прикрий виняток».

Кіровоград. Інформаційний портал - Міністр Віталій Захарченко відреагував на злочин підлеглих максимально жорстко, - нагадав Олексій Олексійович. - Одинадцять офіцерів, а також генерал-майор міліції Валентин Парсенюк (начальник УМВС України в Миколаївській області — авт.) звільнені з лав МВС, один офіцер отримав сувору догану, три офіцери позбулися посад, ще трьом оголошено про неповну службову відповідність.

Керівний склад міністерства зобов'язали протягом літа об'їхати 26 регіонів країни, приділивши особливу увагу найвіддаленішим від обласних центрів райвідділам міліції. Передбачається, що генерали і вищі офіцери з Києва особисто прийматимуть від громадян наявні у них скарги на дії правоохоронців. Як це днями, наприклад, робив генерал внутрішньої служби Захарченко у Білій Церкві, що в столичній області.

Чи вгамувала пристрасті міліцейська «роздача слонів»? Скоріше ні, ніж так. Про це говорять не тільки політики з табору опозиції. У кількох населених пунктах, за прикладом Врадіївки, місцеві жителі влаштовують гучні мітинги біля стін відділів міліції. Будівлі декількох РВВС піддалися штурмам, їх “мешканці” нахапалися від простолюдинів стусанів і надихалися всяких неприємних «балончикових» газів.

У країні знову заговорили про необхідність кардинально реформувати правоохоронну систему. Для початку МВС запланувало проведення атестації всіх співробітників органів внутрішніх справ з тестуванням на моральну професійну придатність.

ЛОЗИНСЬКИЙ, МІЖ ІНШИМ, ВЧИВСЯ КАТУВАТИ Й ВБИВАТИ САМЕ У МІЛІЦІЇ

Народний депутат України з фракції Партії регіонів Володимир Олійник вважає що держава, посадивши міліцію на мізерні посадові оклади, кинула її напризволяще. Більше того, вона ж штовхнула прокуратуру й міліцію на корупційні відносини.

Кіровоград. Інформаційний портал - Я ось взяв довідку по одному району Черкаської області, - каже Володимир Миколайович. - Отже, Черкаський район площею 120 квадратних кілометрів. Є 18 службових автомобілів, 2 з яких пора списати. Їм виділяють по 15 літрів на добу на кожний транспортний засіб. Виконає свою роботу чергова оперативна група, якщо треба поїхати хоча б в 2 села, розташованих у різних напрямках від Черкас? Ні. На оргтехніку, на папір, авторучки - або копійки, або нічого. Шукайте, мовляв. Ремонт приміщення чи тих же автомобілів? Шукайте (кошти - авт.). Якщо брати прокуратуру, ситуація аналогічна. Конкурсу при прийомі на службу немає. Квартирами не забезпечують, як це було в СРСР. Тепер по зарплаті. Оклад працівника ДАІ, яких ми так часто згадуємо, сьогодні 650 гривень плюс накрутки. Той, хто отримав план, повноваження, виходить на дорогу - 1700 гривень. А якщо людина влаштується в яку-небудь захудалу охоронну структуру? 2-3 тисячі на місяць. 2 тижні працюєш - решту часу відпочиваєш. А що необхідно знати тому охоронцеві? Всього лише - інструкцію: допустити або не допустити на об'єкт. Працівник же міліції зобов'язаний знати: Конституцію, Закон про міліцію, Кримінально-процесуальний кодекс, а також існуючі в міліції службові інструкції. Його робота - ненормована, небезпечна; людина виходить на службу не знаючи, чи повернеться додому цілим і неушкодженим.

В. Олійник радить нинішнім українським політикам, що почали дискредитацію цього інституту, пам'ятати: у міліції достатньо багато порядних людей. Так, є й негідники; але ж негідники і у Верховній Раді теж сидять!

Кілька років тому в будівлі парламенту ховався вбивця безпорадного селянина з Кіровоградської області, депутат від Блоку Юлії Тимошенко Віктор Лозинський. Його побратими по фракції кілька днів поспіль обговорювали, яким чином краще ... відзначити заслуги цієї людини перед державою!

- Це тривало, допоки тодішній Президент Віктор Ющенко не дав команду негайно заарештувати злочинця, - нагадує пан Олійник. - Мовляв, не зробимо цього зараз, Партія регіонів підніме галас, приверне увагу російських ЗМІ. Якби тодішній глава МВС Юрій Луценко цю вимогу не виконав - Президент мав би всі підстави для звільнення його з посади міністра.

Віталий Захарченко, на відміну від Юрія Луценка-міністра, не вагався з “хірургічним втручанням” у кадрові питання. Певна затримка з реагуванням на кричущий злочин у Врадіївці пояснювалася навмисне “пригладженим” звітом про подію, що склали у Місті Корабелів підлеглі нинішнього очільника МВС України. Самі ж посадовці УМВС (тепер вже колишні) сподівалися “залагодити справу” за допомогою грошей, запропонованих родичам по-звірячому згвалтованої Ірини Крашкової.
/У який спосіб поповнюється “міліцейський фонд”, з якого жертвам міліціянтів та їхнім родичам іноді “підкидають” гроші за мовчання, мій шановний співрозмовник не сказав/

Якби ж у держави Україна раптом «завелися чужі гроші», як це було з американськими грошима в Грузії при «ранньому Саакашвілі», дійсно, можна було б як мінімум втричі підняти рівень міліцейської зарплати.

- Повірте: всі юристи, як це спостерігалося в Грузії, мерщій побіжать назад, до органів міліції! - запевняє депутат ВР.

ГРУЗИНСЬКА ПОЛІЦІЯ: ВДАЛИЙ СТАРТ І ВАЖКЕ ДИХАННЯ ПЕРЕД ФІНІШЕМ

- Так вийшло, що Саакашвілі Михайло, тодішній студент факультету міжнародних відносин Київського державного університету імені Тараса Шевченка, слухав мої лекції, - каже відомий український політолог, у минулому депутат парламенту і заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони при Президентові України Дмитро Видрін.

У ті роки Дмитро Гнатович викладав у Вищій партійній школі при ЦК Компартії України; можливо, майбутній глава закавказької республіки теж бачив себе партійним функціонером...

Кіровоград. Інформаційний портал - Після перемоги «революції троянд» Михайло став регулярно запрошувати мене до Грузії, - продовжує Видрін. - Завдяки цим вояжам я міг спостерігати, як проходила хвалена реформа МВС. Мені був цікавий не тільки міліцейський, а й психологічний досвід, тому що після реформи там запанувала абсолютно інша естетика. Вже не було неприродно товстих чоловіків з палицею в руці. Всі співробітники поліції, включаючи дівчат, - охайні, молоді. Коли проходила реформа, «у верхах» вирішили звільнити «поганих міліціонерів» (а такими за визначенням вважали мало не кожного з них). Потай, у прихованих від стороннього ока авіаційних ангарах зібрали найкращих молодих людей. Відбирали їх по тестах Купера (створеним в 1968 році для армії США американським доктором Кеннетом Купером з метою визначення фізичної підготовленості організму людини - авт.), найрозумніших (визначивши IQ кожного претендента), високоморальних, чистих душею. Оголосили про звільнення всіх службовців, котрі заплямували високе звання співробітника МВС, - і вмить заповнили вакансії, що утворилися.

Дмитро Гнатович постійно відвідував ті самі скляні поліцейські дільниці, іноді навіть здійснював разом із цими зразковими хлопцями та дівчатами поїздки в новісіньких поліцейських машинах.

Рік-два грузини не могли нахвалитися оновленим МВС.

- І от одного разу я подивився відзняту в тих же поліцейських дільницях моторошний «виворіт» «Санта Барбари», - продовжує Видрін. - Згвалтування просто у поліцейській дільниці, побиття, тортури затриманих. Ці ж самі чисті і світлі хлопчики з дівчатками зав'язують пластикові пакети на головах, утруднюючи приплив повітря і викликаючи спазми у підозрюваних у скоєнні злочину...

Після цього колишній «наставник» Михайла Ніколозовича Саакашвілі втратив віру в цих найчистіших, найкращих співгромадян наразі діючого президента Грузії. Тому що видані їм пістолети, наручники, машини, жезли та інші спокуси служби, нехай із запізненням, але все ж узяли гору над інтелектом полісменів.

- Я не бачу жодного способу, в який можна створити «кращу частину суспільства», - міркує Видрін. - Якщо залишити 99-градусний спирт на свіжому повітрі без пробки, - втягуючи повітря, він неминуче окислиться, стане такою собі поганою розведеною горілкою. Так і найкраща міліція, яка є плоть від плоті народної, потрапивши у хворе суспільство, стане «варикозною». Всмоктуючи всі пороки, поступаючись всім наявним спокусам.

Тому реформування міліції України Дмитро Видрін починав би з мінімізації людського чинника. Простіше кажучи, - щоб злочинців ловив комп'ютер, а не людина. Навіть найгірший комп'ютер не «запозичить» чужу машину зі штрафмайданчика і тим більше не згвалтує жінку, як це частенько трапляється у теперішній українській міліції. У світі чимало міст, де практично немає місць, котрі не знімаються різними відеокамерами як мінімум з трьох точок. Кожна відеокамера обладнана софтом, «розпізнає» насильство. Приміром, «рвані», різкі рухи кого-небудь - це привід для того, щоб комп'ютер миттєво «перекинув» інформацію на центральний сервер із супровідним припущенням про те, що відбувається насильство.

- Це не фантастика, - каже Дм. Видрін, який нині входить до штату радників Президента України Віктора Януковича. - Таке я бачив у декількох країнах, які ненабагато багатші, ніж Україна, за своїм потенціалом. Наскільки мені відомо, в МВС України існує програма «Безпечне місто». Згідно їй зроблять якісь «розумні міста», де будь-який злочин буде відстежено камерами і завдяки наявному на них софту на пульті чергового по відділу міліції буде негайно прийматися рішення, чи варто виїжджати на НП вже підготовленій групі.

ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕСТИ ДЛЯ САДИСТІВ У ПОГОНАХ — СПРАВА МАРНА?

В це зараз важко повірити, але у дореволюційних Черкасах було всього лише 4 (чотири) городових…

Кіровоград. Інформаційний портал - ...при цьому вони чудово володіли оперативною обстановкою! - нагадує депутат Ради Володимир Олійник, в недавньому минулому мер цього обласного центру та голова Асоціації міст України. - За царя-батюшки співпраця з поліцією на безкорисливій основі була моральним обов'язком будь-якого міщанина. Кожен городовий створював розгалужену мережу інформаторів. Варто було якомусь лиходієві тільки-тільки почати гострити сокиру, як у нього у дворі звідки не візьмись “виростав” представник влади: «Ти, любий, краще по-хорошому припиняй-но цю справу прямо зараз...».

/Така ж “громадянська позиція” була притаманна жителям Німеччини за часів панування Адольфа Гітлера. Кожен третій (!!) німець був позаштатним агентом Гестапо. При цьому вимагання від таємної поліції грошової винагороди за зроблений донос на сусіда або ж на чужинця вважалося “смертним гріхом”/

На думку президента Асоціації психіатрів України Семена Глузмана, в минулому відомого радянського дисидента — кричуща НП у Врадіївці стала можливою завдяки розбещеності міліціонерів і вседозволеності, вкоріненої в їхніх лавах…

- ...однак це почалося не при міністрі Захарченку, - уточнює Семен Фішелевич. - Мене, відверто кажучи, обурює ситуація, коли вимагають відставки Захарченка. Я не знаю його моральних якостей, але ж не в них справа! Міліція розкладалася дуже давно, це спостерігалося протягом 70 років радянської влади.

Олег БАЗАК

Фото автора

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # snaiper 06.08.2013, 18:37
Рыба гниёт с головы.а кто у нас представляет голову?Один Янукович чего стоит!Олейник.. .Господи,скольк о фантазии надо иметь,чтоб сварганить такое уё...,т.е. созданье!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити