Суспільство

У Кіровоградській області фотографували бюлетені

. 5511

Поліція отримала три повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом, серед яких два факти про фотографування бюлетенів під час голосування на виборах президента.

 golosyem

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомляє МВС України.

- Ситуаційні центри запрацювали з самого ранку. 31 березня 2019 року до органів поліції надійшли 25 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, з них: у Закарпатській області – 4, Кіровоградській – 3, Вінницькій, Сумській, Запорізькій, Луганській – по 2, Київській, Одеській, Черкаській – по 1 та у місті Києві – 7. Зазначені факти пов’язані з: Незаконна агітація – 7; Підкуп виборця – 1 (у Закарпатській області); Фотографування бюлетенів – 2 (у Кіровоградській області); Спроба винесення бюлетеня з дільниці – 1 (у Житомирській області).

Відзначимо, що фотографувати або знімати відео з бюлетенем, а також демонструвати заповнений бюлетень комусь перед вкиданням у виборчу скриньку - заборонено. Як повідомляє ОПОРА, такого роду фіксація може бути розцінена як участь у підкупі виборців. Пам’ятайте, що підкуп це не лише етап передачі грошей в обмін на фотопідтвердження правильно відданого голосу. Голос відповідно до законодавства вважається купленим з моменту, коли виборець прийняв пропозицію про продаж. Згода продати свій голос, отримання обіцянки про винагороду або безпосереднє одержання виборцем цієї винагороди за голосування за чи проти окремого кандидата карається штрафом від 1 700 грн до 5 100 грн або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі строком до 2 років.

 Фото Валерія Лебідя

Поширюйте

Коментуйте


Реклама