Суспільство

На набережній Кропивницького пікетували новий МАФ (ФОТО)

 Автор: Валерій Лебідь. 3467

Сьогодні, 11 квітня, у Кропивницькому відбувся пікет поблизу кав`ярні «Моголь», що розташований на набережній річки Інгул в самому центрі міста. Пікетувальники вимагали припинити роботу незаконного, на їх думку, закладу. Власник кав`ярні запевняє, що має всі належні документи для її роботи.

maf0

Павільйон, що належить ФОП Дехтярьов О.В. по вулиці Набережна (біля мосту) почали зводити о 2016 році, перед тим його власник отримав паспорт прив`язки тимчасової споруди. Буквально відразу будівництво привернуло увагу місцевого населення та ЗМІ. Роботи було призупинено, а власник звернувся до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції області з тим, щоб та провела перевірку дотримання вимог законодавства. Тоді контролюючі органи відшукали на місці будівництва бетонну подушку для вирівнювання ґрунту та розподілу навантаження конструкції.maf3

Активісти ж побачили там фундамент для зведення капітальної споруди. Щось подібне виявили на місці майбутнього МАФу і в міській раді. Адже через недотримання вимог паспорта прив`язки при встановленні тимчасових споруд, 9 березня 2016 року його було анульовано. А у 2018 році ця споруда потрапила до переліку незаконно встановлених споруд, які підлягали демонтажу.

Станом на 11 березня 2019 року кіоск не знесли і він розпочав свою роботу.

Ініціатор сьогоднішньої акції Ігор Саєнко, один із засновників ГО «Перспектива міста». Він переконує, що споруда являється капітальною і встановлена незаконно, то ж підлягає демонтажу.

maf2

«В 2016 році власники цієї споруди розпочали будівництво з закладення фундаменту. Тимчасова споруда на яку видавався паспорт прив`язки, не передбачає взагалі ні фундаменту, ні підводу комунікацій. Тобто нічого, що вказує на те, що ця споруда не тимчасова, а це капітальне будівництво.

На основі цього порушення фактично з 2016 року по сьогоднішній день паспорт прив`язки рішенням міської ради скасовано», - говорить Ігор Саєнко.

Олександр Дехтярьов стверджує, що його кав`ярня є МАФом і не являється капітальною спорудою, а про скасування паспорту прив`язки йому нічого невідомо.

maf4

«Це МАФ без фундаменту, там є лише бетонна подушка. У нас є всі необхідні документи, про скасування паспорту прив`язки я не знаю», - сказав Дехтярьов.

Начальник управління торгівлі та побутового обслуговування міської ради Кропивницького Сергій Горбовський минулого тижня в коментарі «Гречці» повідомив, що у міській раді вивчають питання щодо законності цієї споруди.

Дати відповідь на запитання чи є ця споруда тимчасовою чи ні, запросили експертів ТОВ «Науково-виробниче підприємство Укрспецбудекспертиза». Про її результати «Гречка» повідомить згодом. Роботу експертів оплатять ініціатори заходу.

Самі ж активісти розібрали частину бруківки біля павільйону та спробували докопатись до фундаменту під МАФом, проте вперлись в бетонну подушку. 

maf6

maf5

Минулого тижня під час спільного засідання постійних комісій міської ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів та з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища розглянули заяву ФОП Дехтярьов О.В. на розміщення відкритого літнього майданчика біля павільйону на набережній. Проте і це питання залишилось не вирішеним через нез`ясований статус споруди.

maf7

 

Поширюйте

Коментуйте