Кіровоградцям розповіли, як "докупити" страховий стаж та отримати нормальну пенсію

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1952

Зважаючи на запитання, що продовжують надходити від громадян щодо того, чи справді тепер можна «докупити» собі страховий стаж, тривалість якого, як відомо, має важливе значення при призначенні пенсії та обрахуванні розміру пенсійної виплати, надаємо відповідне роз’яснення.  
    
Така норма законодавства дійсно існує і передбачена Законом України від 4 квітня поточного року № 184-VII «Про внесення змін до деяких законів України про добровільну сплату єдиного внеску» (маються на увазі Закони «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), який набрав чинності з 28 квітня ц.р.

Внесеними змінами встановлено можливість для громадян (застрахованих осіб), які з різних причин не мають трудового (страхового) стажу за попередні періоди (у т.ч. з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), отримати («докупити») собі такий стаж, сплативши необхідну суму єдиного соціального внеску за визначений період. При цьому сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою від мінімального та більшою від максимального розміру внеску, встановленого на дату укладення договору. Одноразова сплата застрахованою особою ЄСВ за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором.
Вищезазначеним законом врегульовано також питання сплати єдиного внеску міжнародними організаціями, розташованими за межами України, за їхніх працівників, які є громадянами нашої держави, що дає можливість цим особам реалізувати своє право на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
За громадян України, які працюють в розташованих за межами нашої держави підприємствах, установах, організаціях (у т.ч. міжнародних), внески можна буде сплачувати і в іноземній валюті. Для цього планується укладення відповідних угод між Пенсійним фондом України та даними зарубіжними підприємствами, установами, організаціями.

Кошти єдиного внеску, що надходитимуть в іноземній валюті, після їх перерахунку у гривні за курсом продажу безготівкової іноземної валюти та утримання уповноваженим банком комісії за здійснення операції з продажу іноземної валюти зараховуватимуться на відповідні рахунки Пенсійного фонду, відкриті в Державній казначейській службі України.

Це стосується і українських громадян, які працюють або постійно проживають за межами України і самостійно уклали угоди про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

До речі, добровільно сплачувати єдиний внесок для забезпечення участі у пенсійному страхуванні тепер можуть і особи, які досягли 16-річного віку та які не належать до кола платників ЄСВ (наприклад, студенти). Такі особи сплачують відповідні внески протягом терміну, визначеного в угоді про добровільну участь у системі державного соціального страхування, але не менше одного року.

Звертаємо також вашу увагу, що окрім норми щодо можливості «докупівлі» страхового стажу, Законом України від 4 квітня ц.р. внесено також зміни до Закону «Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині уточнення пенсійного віку при відшкодуванні пільгових пенсій.
Йдеться про те, що відтепер суб’єкти підприємницької діяльності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи й організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, громадяни-підприємці, які використовують працю найманих працівників, а також філії, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених платників, що не мають статусу юридичної особи (крім платників фіксованого сільськогосподарського податку), сплачують до Пенсійного фонду у 100-відсотковому розмірі фактичні витрати на виплату і доставку пенсій колишнім їхнім працівникам, які пішли на пенсію відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» (тобто на пільгових умовах – достроково) до періоду досягнення цими працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Юрій ШАРПІНСЬКИЙ,
перший заступник начальника
головного управління Пенсійного фонду в області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити