файно сусід

У Кропивницькому обговорили захист прав споживачів (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1205

Сьогодні, 18 квітня, у Кропивницькому відбувся круглий стіл з питань захисту прав споживачів в Україні в контексті євроінтеграції.

 

57303483 418403038984955 7480664613843894272 n

На захід в Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті прибули не лише фахівці області, а й експерти в сфері захисту прав споживачів громадських організацій з Києва та Луцька.

Така зустріч першочергово була направлена на підняття суспільного запиту на захист прав споживачів, зокрема, в області.

- Виявити проблеми і змотивувати громадські організації за підтримки різних програм почати роботу в напрямку захисту прав споживачів, - каже організаторка заходу, членкиня команди "Team Europe Кропивницький" про мету круглого столу Вікторія Талашкевич.

За словами Вікторії Талашкевич, в області жодна громадська організація не працює з захистом прав споживачів.

Під час круглого столу говорили про стан імплементації Угоди про асоціацію "Україна-ЄС", зокрема, в розрізі прав споживачів.

За словами членкині команди "Team Europe Кропивницький", викладачки економіко-технологічному інституту імені Роберта Ельворті Ольги Гріднієвої, Україна виконує Угоду, але із відставанням у графіку.

Приміром, з 2014 по 2018 рік Україна мала виконати 13 зобов'язань із захисту прав споживачів. І це вважається одним із найбільш успішних секторів в частині наближення національного законодавства до положень європейського.

- Постійно вносяться зміни до законодавства, - відзначає Ольга Гріднєва. - Але зміни дуже часто є неякісними. Якщо з директиви переносять до нашого законодавство, то, приміром, частково. Є проблема з трактуванням і визначенням понять.

Начальниця управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби області Віра Сухопарова вважає 2017-й рік найбільш успішним роком в сфері захисту прав споживачів в країні.

- У 2017 році була схвалена концепція державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року, - відзначила Віра Сухопарова.

Приміром, торік Держпродспоживслужба області у сфері ринкового нагляду безпечності нехарчової продукції провела 88 перевірок і застувала штрафів на 333,65 тис. грн. А за перший квартал 2019-го проведено 11 перевірок і застосовано штрафів 29,75 тис. грн. А з 52 планових перевірки із захисту прав споживачів (інформування споживача) в області всі 52 були з порушеннями. Із 91 позапланової перевірки виявлено з порушенням 32. Тут уже працює першочергово превенція, а не система штрафів.

Натомість голова правління Всеукраїнського громадського об'єднання "Споживча довіра" Олена Куликова відзначила про те, що введення мораторію на перевірки одночасно з імплементацію Угоди ускладнило ситуацію. Наприклад, фіксували заміну інгредієнтів на більш дешеві, а також випуск лівих партій продукції. До речі, найбільш суттєві фальсифікати стосуються молочної продукції.

- Це стосується наявності рослинних жирів, антибіотиків у молочній продукції, чого не має бути. Якщо в торгових мережах відстежуємо 30% випадків фальсифікації, то рівень фальсифікату на київських базарах доходить до 60%, - зауважила Олена Куликова.

Тому, на думку Олени Куликової, однозначно має бути посилений контроль за якістю та безпечністю з боку законодавства, а також запровадження в країні систем попередження громадян про безпечність харчової продукції.

Як відзначила координаторка Аналітичного центру Аграрного союзу України Лариса Старікова, кошти на захист прав споживачів в бюджеті є. Однак на безпечність харчових продуктів поки кошти не дають. Натомість Лариса Старікова пропонує активізуватися громадським організаціям на місцях у цьому плані. Приміром, впровадити сертифікацію торгових мереж на місцях, шукаючи фінансової підтримки на регіональному рівні.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити