файно

Якою буде стратегія розвитку Кіровоградської області

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1137

 

Наразі відбувається засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки та плану заходів з її реалізації.

st

За словами заступниці Кіровоградської обласної державної адміністрації Світлани Лобанової, стратегія області має бути дотичною до державної стратегії.

До речі, вони розроблятимуться паралельно.

- Зараз ви на третьому етапі - стратегічний аналіз. Кіровоградська область - в трійці лідерів разом з Донецькою та Тернопільською. Уже ви - на етапі підготовки соціально-економічного аналізу розвитку, - каже керівник експертної групи стратегічного планування регіонального розвитку Мінрегіону Тетяна Слишова.

Пані Слишова також зауважила про смарт-спеціалізацію в стратегії. Тобто розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал. І в стратегії має бути не менше однієї смарт-спеціалізації.

Мінрегіон згодом надасть методологію, за якою потрібно буде впроваджувати смарт-спеціалізацію. Її впровадження дозволить залучити на проекти кошти ДФРР та, можливо, ЄС.

st2

Області, приміром, пропонується до розробки смарт-спеціалізації - видавництво газет, добування піску, продаж сільськогосподарських машин та устаткування. Однак, за словами представниці Мінрегіону, це лише приклад, а область зможе дочекатися методологію і розробити свою смарт-спеціалізацію, яка в результаті може виглядати по-іншому.

Наразі, за словами пані Слишової, основна проблема планового періоду розробки стратегій - недосконалість реальних (фінансових) механізмів реалізації стратегічних завдань. Тобто ліпше прописувати менше завдань, але вони мають бути прикріплені реальними фінансовими запитами. В результаті під цілі, прописані в стратегії розвитку регіон зможе отримувати державне фінансування. Але цілі мають знову-таки бути якісно прописані.

Натомість присутніх членів робочої групи цікавили критерії розробки стратегії розвитку та оцінки проектів.

Загалом до вересня має бути завершений проект стратегії розвитку області. Після чого має відбутися громадське обговорення. Проект стратегії мають сформувати робочою групою до 1 грудня 2019 року та винести на обговорення і затвердження депутатам обласної ради.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити