Суспільство

Жителі багатоповерхівок мають обрати модель договірних відносин з виконавцями житлово-комунальних послуг

. 3318

 

До 1 травня 2020 року жителі багатоповерхівок у Кіровоградській області мають обрати модель договірних відносин з виконавцями житлово-комунальних послуг.

60698923 617827578722761 3597239602382897152 n

Про це під час прес-конференції розповіла заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Маргарита Ященко.

З 1 травня вступив у дію Закон України "Про житлово-комунальні послуги", де роз’яснено питання про те, що  протягом року співвласники багатоквартирних будинків, незалежно від обраної ними форми управління будинком мають прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу).

- Мешканці залишаються на старих договорах з житлово-експлуатаційним підприємством, а якщо вони обрали собі управителя, то тепер наступним етапом треба вибрати модель організаційних відносин стосовно отримання житлово-комунальних послуг. І це треба зробити до 1 травня 2020 року, - каже Маргарита Ященко.

Таких моделей відносин з виконавцями комунальних послуг і споживачами, зазначила Маргарита Ященко, передбачено чотири:

  1. Індивідуальний договір.
  2. Індивідуальний договір за замовчуванням.
  3. Колективний договір.
  4. Колективний договір як колективний споживач.

Кожна із моделей має як переваги, так і ризики.

Наприклад, послуга з постачання теплової енергії (нова назва послуги) буде включати в себе тариф на постачання теплової енергії до будинку, а витрати в середині будинку будуть відокремлені.

- Тобто нічого додаткового не буде нараховуватися в сплаті. Це просто відокремлюються оці витрати, - каже Маргарита Ященко.

Приміром, у випадку обрання моделі відносин - індивідуальний договір, то там будуть вказані: тариф за постачання теплової енергії, плата за абонентське обслуговування, плата за поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж та плата за обслуговування цих мереж. За словами пані Ященко, у такому випадку виконавець послуги відповідає за якість надання цієї послуги до квартири споживача, зокрема, і за технічний стан внутрішньобудинкових мереж теплопостачання.

Натомість індивідуальний договір за замовчуванням передбачає відповідальність постачальника теплової енергії лише до житлового будинку, а внутрішньобудинкові мережі в зону його відповідальності не входять (це схоже на те, як є зараз). Оплата за послугу складається з тарифу та абонплати.

- Поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж буде в тарифі на управління будинками, - відзначила Маргарита Ященко. - Виконавець послуг не буде нести відповідальність, яка температура повітря буде в нашому помешканні.

Колективний договір, за словами пані Ященко, коли мешканці будинку обрали управителя, який представлятиме інтереси співвласників. Він і буде укладати договір з виконавцем послуг з постачання теплової енергії.

- Управитель самостійно розподіляє витрати на розподіл теплової енергії. Тобто плата за абонентське обслуговування буде стягуватися управителем, а не виконавцем послуги з постачання теплової енергії, - каже Маргарита Ященко.

За її словами, така модель буде актуальної для тих дружних співвласників багатоквартирного будинку. У такому випадку можна зекономити на платі за абонентське обслуговування (сплачується лише раз), на відміну, від моделі індивідуального договору (де кожен сплачує за себе).  

Колективний договір як колективний споживач - стосується лише ОСББ.

- ОСББ отримує послугу з постачання теплової енергії. Він самостійно розподіляє хто і скільки отримав теплової енергії, а також збирає плату з споживачів. А із загальної суми розраховується із виконавцем послуги, - розповіла Маргарита Ященко. - Якщо є заборгованість з теплової енергії, то вона рахується за ОСББ.

До речі, у разі необрання моделі договірних відносин з 1 травня 2020 року буде автоматично застосовуватися модель індивідуальних договір за замовчуванням.

За словами Маргарити Ященко, у Кіровоградській області є близько чотирьох тисяч житлових будинків із них в 3172 доречно створювати ОСББ. Наразі створено 350 ОСББ (це 413 будинків). У 755 житлових будинках призначено управителів за результатами проведених органами місцевого самоврядування конкурсів. У 925 будинках жителі обрали управителя або самостійно обслуговують будинок без створення юридичної особи. Тобто нині в області є близько тисячі житлових будинків, які працюють за старими договорами, тобто не визначились з формою управління.

За додатковою інформацією про обрання моделі договірних відносин можна звертатися до департаменту житлово-комунального господарства ОДА (телефон (0522) 24-15-90).

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама