Суспільство

На Кіровоградщині хочуть створити будівельний кластер

. 3334

 

Центральноукраїнська спілка будівельників заявила про створення будівельного кластера в області.

headerbild bau energie umwelt cluster niederoesterreich

Про це стало відомо під час інвестиційного форуму TIME to INVEST, що відбувся в Кропивницькому 28 травня.

Детальніше про створення будівельного кластера в області “Гречці” розповів голова Центральноукраїнської спілки будівельників Михайло Батрак. Наразі, за його словами,  утворено громадське об’єднання, що і стане основою будівельного регіонального кластера.

- Одна організація навіть якщо вона виробляє дуже якісну продукцію не в силах фінансово-економічно, а ще й з технічної і наукової сторін підійти для представлення свого продукту на ринки Європи, Америки, Азії, - каже Михайло Батрак. - Цей процес є дуже трудомістким і затратним. Але якщо, наприклад, є ще компанії, які цікавляться цим напрямком, то вони можуть об’єднатися в невеличку спільноту.

Кластери, приміром, сприяють залученню інвестицій, виходу на міжнародні ринки. За словами, пана Батрака, саме на кластерах розвивається малий та середній бізнеси в Європі. У планах в результаті кластерного управління в регіоні вийти на ринки інших областей, а згодом, можливо, і на ринки Європи.

- Ми зробили перший крок для формування кластерного управління - створили галузеве громадське об’єднання, яке б захищало інтереси будівельників. По суті, якщо наша робота буде продуктивною і ми зможемо показати те, що справді є люди, які опікуються майбутнім цієї галузі, то чекаємо, що до нас приєднаються якомога більше організацій, або приватних будівельників, або просто експертів у будівельній галузі, що і буде поштовхом для майбутнього розвитку.

Нині, за словами пана Батрака, правління ГО "Центральноукраїнська спілка будівельників" складається з п’яти представників: 

Петро Довченко, заслужений будівельник України, член Національної спілки архітекторів України, академік Академії будівництва України.

Віталій Кривенко, заслужений архітектор України, член Національної спілки архітекторів України, голова Кіровоградського обласного відділення УГТ.

Роман Ружич, член ради директорів та регіональний представник Конфедерації будівельників України в Кіровоградській області.

Олександр Мільто, голова ГО «Агентство Розвитку Територій».

Наталія Лісняк, голова Кіровоградської експертної групи Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку.

Наразі громадське об’єднання серед пріоритетних завдань визначає налагодження відносин з органами влади, з освітянами, науковцями для створення спільної концепції з розвитку та економічної незалежності будівельної галузі в регіоні.

- Головна стратегічна проблема і причина, чому потрібно створювати кластер - можливість спілкуватися один з одним, - каже Михайло Батрак. - Ми переважно - закриті: не ділимося новими технологіями, своїм досвідом, у нас взагалі немає такого поняття, як співпраця з конкурентами, а в Європі якраз на фоні цієї співпраці створюються кластери.

Валерія Жовтун. Фото ecoplus.at

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама