файно сусід

Вчительку з Кропивницького суд визнав винною в порушенні педагогічної етики

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2749

 

Вчительці початкових класів №4 Кропивницький апеляційний суд відмовив у скасуванні наказу про дисциплінарне стягнення за порушення педагогічної етики.

 1 1540456484

Вчителька подала до суду позов,  яким просила скасувати наказ директора про оголошення їй, як вчителю початкових класів, класному керівникові, догани за неналежне виконання посадових обов’язків.

Нагадаємо, торік батьки школярів 4-А класу школи №4 заявили про те, що вчителька їх дітей систематично принижує, а на підтвердження надали аудіозаписи. Адміністрацією закладу була створена тимчасова комісія з внутрішнього розслідування, в тому числі і проведена співбесіда психолога з учнями  для вивчення психологічного мікроклімату класного колективу.

Результатом перевірки і став наказ про оголошення  догани вчителю за неналежне виконання посадових обов’язків.

Позивач з цим не погодилась і просила звернути увагу, що має стаж педагога з  січня 1981 року, сумлінно ставиться до роботи, жодного разу не притягувалась до дисциплінарної відповідальності. Відсутні підстави застосування до неї стягнення.

Суд першої інстанції знайшов обґрунтованими доводи вчителя, вказав  що оскаржуваний наказ про притягнення до дисциплінарної відповідальності не містить конкретних даних, які саме порушення обов`язків, передбачених посадовою інструкцією, допущені, а також достатніх даних про винні дії позивача про порушення встановлених посадових обов`язків, які б могли бути підставою для притягнення її до  відповідальності, тим самим скасував покарання.

Однак дирекцією школи подано апеляційну скаргу, в межах якої і переглянуте судове рішення. В результаті  апеляційною інстанцією здійснений висновок про правомірність дій учбового закладу, правильність застосування  дисциплінарного стягнення.

Колегія суддів при вирішенні спору, врахувала доводи та докази сторін,  аудіозаписи уроків, під час яких позивач застосовувала вирази та висловлювання, несумісні з педагогічною етикою,  що є порушенням Законів України «Про освіту», «Про охорону дитинства» та посадових інструкцій. Зафіксовано вислови як на адресу дітей, так і на адресу їх батьків в образливій формі.

З посиланням на норму права, апеляційний суд зазначив, що  вчитель повинен дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність учнів, захищати від будь-яких форм фізичного, психічного насильства та своєю діяльністю стверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі.

Сторонам також роз’яснено право касаційного оскарження до Верховного Суду.  

З повним текстом судового рішення можливо ознайомитися у ЄДРСР за посиланням.

За матеріалами Кропивницького апеляційного суду. Фото politeka.net

 

 

 

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити