Суспільство

Велодоріжка і чат-бот: у Кропивницькому презентували проект "Велокроп" (ФОТО)

. 3606

Сьогодні, 3 червня, у Міжнародний день велосипедів презентували проект "Велокроп".

vel

За словами ініціатора проекту, велолюбителя, заступника міського голови Андрія Паливоди, суть проекту - створити першу 12-кілометрову велодоріжку в місті (проект поданий на Громадський бюджет-2020) та запустити перший велосипедний чат-бот.

Проект також має об'єднати велолюбителів та інформувати їх про велоподії в місті.

- Коли відвідую інші міста, то бачу згуртовані велоспільноти. Інша ситуація в нашому місті, - каже Андрій Паливода. - У нас є деякі клуби - більше дружньо-закритого типу. Але, на жаль, глобальних змін вони не пропонують. Тому ми з ентузіастами вирішили створити вільний інформаційний простір для всіх велолюбителів. 

Так, велодоріжка має пролягати маршрутом "Козачий острів-Попова-Козачий острів-101-й мікрорайон", де проживає, за словами Андрія Паливоди, 15% мешканців області.

vel5

vel4

В межах маршруту має бути нанесено 24 км велорозмітки, 14 дорожніх знаків, а також 1000 кв. м нового асфальтового покриття. До речі, ініціатор проекту сподівається також, що в разі створення велодоріжки, як пішоходи, так і велосипедисти знайдуть спільну мову і дотримуватимуться правил користування доріжками.

62217602 317848392476346 6481877257718595584 n

У майбутньому очікується, що веломаршрути з'являтимуться і в інших мікрорайонах міста.

З 2 вересня можна буде проголосувати за проект першої велодоріжки в Кропивницькому в рамках Громадського бюджету. 

Натомість велосипедний чат-бот презентували, як перший в країні. Наразі ще наповнюють деякі розділи. Однак вже зараз можна дізнатися про те, як обрати велосипед, пройти опитування, побачити відео про велосипеди тощо. 

Згодом додадуть інформацію про те, де взяти напрокат байк, а також навіть, де можна безкоштовно навчитися кататися на велосипеді.

Підписатися на чат-бот можна ТУТ.

Крім того, у перспективі планують організувати в місті велоподію (наприклад, сотку), яку б відвідували всі охочі, навіть з інших міст. Також під час презентації Андрій Паливода на прикладі свого байку розповів про велосипед, призначений для їзди по місту.

vel3

Поширюйте

Коментуйте


Реклама