Суспільство

У Кропивницькому вийшли на акцію проти “варварської” обрізки дерев (ФОТО)

. 1419

 

Екоактивісти хочуть, аби депутати на сесії міськради, яка відбудеться сьогодні, 11 червня, підтримали проект рішення про заборону омолоджувальної обрізки дерев у Кропивницькому, яку вони називають “варварською”.

 

IMG 4269

Вранці на площі перед міськрадою зібралися понад півсотні містян, які вийшли на екоакція в підтримку накладання в Кропивницькому мораторію на омолоджувальну обрізку дерев.

IMG 4261

Дехто з активістів напряму пов’язує всихання дерев після такої обрізки зі зменшенням дерев у місті, що збільшує екологічну проблему - відсутність захисту від пилу і зростання онкологічних захворювань.

IMG 4262

- Сьогодні на сесії будуть розглядати проект рішення про заборону омолоджувальної обрізки, грубо кажучи “до стовпа”, - каже організаторка акції, голова ГО “Озеленення Кропивницький” Надія Паливода. - Ми хочемо, що нарешті підтримали таку заборону. Подібні рішення прийняті у Львові, Києві. Люди помічають, що деревам це дійсно шкодить: після такої обрізки дерева або одразу всихають, або після багатьох років починають руйнуватися, гнити.

Натомість екоактивістка підкреслює, що санітарна, аварійна обрізка дерев залишаються.

Натомість активістка Людмила Шубіна відзначила, що вже наразі є домовленість і спільно з фахівцями Академії наук, профільними інститутами будуть напрацьовувати положення про правила обрізки в місті.

Крім того, за словами Надії Паливоди, частина активістів також підуть на сесію міськради, що розпочнеться о 10:00.

IMG 4258

Відзначимо, що вчора, 10 червня, на апаратній нараді міський голова Андрій Райкович доручив підготувати розпорядження про заборону обрізування дерев у Кропивницькому до кінця 2019 року.

IMG 4251

Тобто, якщо депутати на сесії не підтримають проект рішення про заборону омолоджувальної обрізку має бути розпорядження від міського голови. Однак Надія Паливода каже, що такого розпорядження недостатньо:

- До кінця 2019 року заборона буде діяти, але цього мало. Адже основна маса обрізки припадає на лютий-березень, а цьогоріч в середині квітня нам зробила сюприз "Єлізавета", що обрізала в парку Перемоги.

 IMG 4252

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама