Суспільство

У Кропивницькому відмовилися від дворічного мораторію на омолоджувальну обрізку дерев

 Автор: Валерія Жовтун. 2222

За проект рішення про заборону в Кропивницькому омолоджувальної обрізки дерев проголосували лише 14 депутатів з присутніх. Цього виявилося недостатньо.

 IMG 4258

Все-таки депутати під час засідання сесії міськради не підтримали проект рішення “Про деякі питання утримання зелених насаджень у місті Кропивницькому”, яким пропонується встановити мораторій на омолоджувальну обрізку дерев на два роки.

Автор проекту рішення (розробленого спільно з Коаліцією громадський організацій “Рада Експертів”) депутат Олександр Цертій відзначив, що омолоджувальна обрізка “під стовп” в результаті завдає непоправної шкоди деревам. Натомість санітарна і аварійна обрізки дерев залишатимуться.

На термін дії мораторію в місті за участі фахівців мали б розробити міське положення про утримання зелених насаджень.

Нагадаємо, сьогодні, перед початком сесії екоактивісти влаштували акцію проти омолоджувальної обрізки дерев, яку вони називають “варварською”.

Натомість міський голова Андрій Райкович відзначив, що підготував відповідне розпорядження на заборону до кінця 2019 року омолоджувальної обрізки в місті. Відповідне розпорядження він обіцяє підписати вже завтра, 12 червня, попередньо зібравши представників громадських організацій, що опікуються питаннями озеленення міста, а також представників підприємств, що займаються обрізкою дерев у Кропивницькому.

Однак, на думку депутата, розпорядження міського голови  про заборону на обрізку стосуватиметься лише комунальних підприємств, натомість проект рішення, підтриманий сесією, мав би вагу впливу і на приватні підприємства, що займатимуться омолоджувальною обрізкою дерев.

 Фото з архіву "Гречки"

 

Поширюйте

Коментуйте