Суспільство

Кропивницький: у середині липня запустять установки з дегазації сміттєвого полігону (ФОТО)

. 2556

Наразі облаштування системи дегазації на міському полігону твердих побутових відходів — на завершальній стадії.

 

sm

Сьогодні журналістам показали систему дегазації представники підприємства ТОВ "Екостайл" на полігоні ТПВ.

sm3

Дегазація передбачає зменшення шкідливих викидів в атмосферу, які викликають парниковий ефект. Шляхом перетворення газів, що утворюються з відходів в електроенергію, яку продаватимуть в загальну мережу за "зеленим тарифом".

Офіційний запуск установки з дегазації полігону планується вже в середині липня.

На сьогодні завершено усі основні види будівельно - монтажних робіт, відбулись пуско-налагоджувальні процеси.

sm4

За словами директора підприємства «Екостайл» Сергія Макарова, орієнтовно через місяць, після отримання остаточних дозвільних документів, ці установки повноцінно запрацюють.

-На полігоні стоїть 38 свердловин, вони з’єднані газопроводами. Це поки біогаз, який відбувається від процесів гниття. У ньому є від 30 до 60% метану. Принцип двигуна внутрішнього згоряння, який крутить магнето і виробляє електроенергію,- розповів Сергій Макаров.

 Попередня встановлена потужність електростанції – 635 кВт.

В рік дозволяє виробити до 5080 тис кВт*год.

Секретар міської ради Андрій Табалов також був на зустрічі.

- Полігон працює з 1953 року і з тими об’ємами сміття він не справляється. Єдиний вихід – це ущільнювати, дегазувати, сортувати та переробляти сміття, - каже Андрій Табалов.- Установка з дегазації – це інвестиції близько двох мільйонів євро. Залучено українського івестора.

sm6

Інвестує в дегазацію полігону українська компанія "ЛНК". 

Наразі Кропивницький входить в десятку міст України, де полігон для переробки та захоронення твердих побутових відходів обладнано системою дегазації. Згідно наказу Кабміну " Про затвердження правил експлуатації полігонів побутових відходів" всі полігони України повинні обладнати системою дегазації до 1 січня 2020 року.

sm7

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама