Суспільство

Через спеку Україну можуть чекати відключення електрики

. 1913

 

За останні два тижні в Україні зафіксовані рекордні показники температури повітря, при цьому пік споживання електроенергії. Її може забракнути, якщо не запрацюют додаткові ТЕС.

 

2720

В енергосистемі склалася загрозлива ситуація, повідомляє прес-служба "Укренерго", адже є ризик того, що потреби споживачів не вийде забезпечитибо бракує резервних блоків ТЕС.

"Для забезпечення балансу в енергосистемі при зростанні температури повітря та піковому споживанні необхідні відповідні резервні маневрові потужності, зокрема, блоки ТЕС, забезпечені паливом.

В поточних умовах енергосистема України працює з відсутніми нормативними резервами потужності на енергоблоках ТЕС генеруючих компаній. Наразі поза резервом через відсутність вугілля знаходяться 7 блоків ТЕС (3 – ДТЕК і 4 – Центренерго) сумарною встановленою потужністю 2857 МВт. За 10 днів спеки запаси вугілля на складах ТЕС зменшились майже на 10%.

Ситуація ускладнюється виведенням в аварійний ремонт ще 8 блоків ТЕС (6 – Центренерго, 1 – Донбасенерго та 1 — ДТЕК Енерго) на 2320 МВт. При подальшому підвищенні температури, збереженні тенденції виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт та відсутності палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація. Це значить, що в Укренерго не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі. У таких випадках Укренерго може застосовувати графіки аварійного вимкнення для забезпечення цілісності енергосистеми," - йдеться в офіційному повідомленні.

З цього приводу Укренерго вже звернулось до РНБОУ з відповідним листом. На думку національної енергетичної компанії, вирішити питання може прискорення виведення з ремонтів Трипільської, Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» та Слов’янської ТЕС «Донбасенерго» або ж включення у роботу газомазутних блоків ТЕС, а також стабільне постачання вугілля, на працюючі ТЕС.

Нагадаємо, востаннє масові віялові відключення електроенергії по країні відбувались у 2014 році через дефіцит електроенергії.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама