Суспільство

Кропивницький забезпечить інклюзію для дошкільнят

. 2569

 Днями Уряд затвердив правила організації інклюзії в дошкільних навчальних. Наразі у Кропивницьких дитячих садочках створюють відповідні умови для дітей з особливими освітніми потребами.

 Uryad dozvolyv kupyty korektsijne obladnannya za nevykorystanu inklyuzyvnu subventsiyu 730x365

 

Як повідомляють на сайті МОН, відтепер в одній інклюзивній групі дитячого садка має бути не більше 3 дітей з особливими освітніми потребами.

Відповідний порядок опублікований та набув чинності 24 червня 2019 року.

ідтепер діти з особливими освітніми потребами мають ще більше можливостей для соціалізації у суспільстві – почали діяти чіткі правила, за якими мають створюватися і працювати інклюзивні групи в дитсадках. Під цю зміну держава також передбачила фінансову підтримку. У бюджет 2019 року ми вперше заклали спеціально кошти на інклюзивну освіту у дошкіллі – йдеться про 37,2 млн гривень, які підуть на корекційно-розвиткові заняття та обладнання для діте, – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

В одній інклюзивній групі має бути не більше 3 дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема:

-1-3 з числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором, слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо;

-не більше 2 з числа дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення тощо;

-не більше 1 дитини зі складними порушеннями розвитку.

Як повідомила «Гречці» начальниця управління освіти Лариса Костенко, в нашому місті є інклюзивні групи в дошкільних навчальних закладах.

- На сьогодні інклюзивною освітою охоплено п`ять дітей, але на перше вересня таких дітей буде більше. Проводиться роз`яснювальна робота серед батьків. Наше місто унікальне тим, що у нас є садочки у яких відкриті групи для різних категорій дітей з різними захворюваннями,-каже Лариса Костенко.- Нагальної потреби створювати такі інклюзивні групи не було, але батьки сьогодні обізнані і якщо є рекомендації працівників ІРЦ то ми такі групи відкриваємо, можливості в нас є. Орієнтовно буде більше 15 дітей. Батьки зараз з дітьми проходять обстеження і ми створюємо умови в садочках.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама