Суспільство

Кіровоградська область стала пілотною в програмі підтримки сім'ї з дітьми, які мають порушення розвитку

 Автор: Ірина Маслюкова. 1545

Загалом програма "Раннє втручання" пілотується в 10 областях, серед яких Кіровоградська.

66454647 473487149865113 4492331316812972032 n

Про це під час апаратної наради в облдержадміністрації повідомила тимчасово виконуюча обов’язки голови ОДА Світлана Лобанова.

- Кіровоградська область стала пілотною в програмі "Раннє втручання", - каже Світлана Лобанова. - Головне завдання програми - це зберегти сім'ю, де народилися, або виховуються дітки з порушеннями розвитку.

За словами Світлани Лобанової, програма попередньо пілотувалася в чотирьох областях, а тепер до неї долучилися й інші, зокрема, Кіровоградська.

До розробки плану дій і впровадження програми "Раннє втручання" в області доєднаються департаменти охорони здоров'я, соцполітики, освіти. 

Довідково: "Раннє втручання" - це комплексна система послуг сім`ї, в якій народилася дитина з неповносправністю чи ризиком розвитку такої. Ця система послуг скерована на раннє виявлення, терапію та профілактику порушень розвитку дитини та функціонування її сім`ї і забезпечується мультидисципліонарною командою фахівців. Метою цього пілотного проекту є створення та розбудова системи надання послуги раннього втручання для дітей з обмеженням життєдіяльності або ризиком виникнення таких обмежень та їх сімей, підвищення якості надання послуги раннього втручання, зменшення рівня інвалідизації дітей в Україні та запобігання їх інституціалізації в ранньому віці.

 

Поширюйте

Коментуйте