Суспільство

МОЗ пропонує заборонити омолоджувальну обрізку дерев і спалювання листя

 Автор: Ірина Маслюкова. 4255

Міністерство охорони здоров’я розробило нові санітарні норми. Проєкт запропонували для громадського обговорення.

 

moz4

Пропоновані зміни мають вдосконалити правила утилізації та сортування сміття, утримання прибудинкових територій, парків та скверів, впорядкувати систему озеленення, убезпечити забруднення підземних вод і джерел водопостачання, а також - створити умови для реалізації прав людей з інвалідністю нарівні з іншими громадянами.

ЯКІ ЗМІНИ ПРОПОНУЄ ПРОЕКТ НАКАЗУ?

Обрізати дерева “для омолодження” – заборонено

Так звана омолоджувальна обрізка дерев на територіях населених місць буде заборонена. Така обрізка зменшує розмір крони дерева і погіршує процес очищення повітря та значно зменшує площу затінених територій. А тінь дерев може на кілька градусів знизити температуру повітря, що особливо важливо під час літньої спеки. Раз на 5 років потрібно проводити інвентаризацію стану дерев.

Нагадаємо, у Кропивницькому екоактивісти виступають проти омолоджувальної обрізки дерев. Крім того, хотіли вести мораторій на омолоджувальну обрізку дерев, але за проект рішення про заборону проголосували лише 14 депутатів. Цього виявилося недостатньо.

moz2

Палити траву і листя - буде заборонено.

Зібране листя вивозитимуть на поля компостування. Забороняється спалювання листя, яке призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також до зникнення певних видів тварин.

Спалювання листя в осінній період є проблемою для Кропивницького. Спецінспекція у період листопаду постійно затримує порушників благоустрою.

moz5

МОЗ пропонує створити безбар’єрне середовище для всіх.

Наприклад, обов’язковими стануть:

• широкий (120 см) і пологий з’їзд з тротуару чи велодоріжки;
• пандус з належною шириною та ухилом або ліфт на кожному з виходів підземних і надземних пішохідних переходів;
• лави для сидіння вздовж вулиць (кожні 300 м);
• паркувальні стовпчики або інші перепони для в’їзду машин в пішохідну зону.

moz7

Пропонують збільшити кількість громадських туалетів, а вбиральні без каналізації – заборонити.
У кожній громадській вбиральні має бути облаштований стіл для сповивання немовляти та забезпечений доступ до питної води.

Вигрібні ями будуть заборонені. Безпечні для здоров’я альтернативи - локальні очисні споруди (наприклад, септик).

За новими нормами, обов’язкове сортування сміття і сміттєві урни кожні 60 метрів.

moz9

Нові норми зобов’язують встановлювати окремі контейнери для сортування сміття - для пластику, скла, металу, паперу та органіки. Крім того, такі контейнери обов'язково облаштовуються огорожею, кришкою чи навісом.Також з'явиться доцільність роздільного вивозу сортованого сміття.

moz3

Проект закону регламентує правила прибирання територій взимку. Наприклад, щоб не було ожеледиці, посипати тротуари, велодоріжки та пішохідні зони потрібно гранвідсівом з вмістом солі 7%. Натомість посипка піском та піскосумішшю з сіллю забороняється , оскільки вона забруднює ґрунт, школить зеленим насадженням, а також псує взуття.

 

Поширюйте

Коментуйте