Суспільство

У Кропивницькому презентували проєкт з подолання сирітства в місті

. 2107

Сьогодні відбулася презентація безстрокового проєкту, спрямованого на подолання сирітства в Кропивницькому - «Діти, народжені серцем».

66097087 592801077910331 2942917690072760320 n

- Закінчиться він тоді, коли остання дитина-сирота потрапить в родину. Тоді лише зможемо сказати, що проєкт завершено, - відзначила Юлія Шкурупій, голова ГО "Асоціація жінок «Дія»". - У нашому суспільстві є сироти, які живуть в інтернатах, а так не має бути. Приміром, в Ізраїлі немає інтернатів і поняття сирітства. І в нашій країні, думаю, також реально зробити, аби діти зростали в родинах з мамами і татами.

Уже в рамках проєкту відзнято відеоролик "Подаруй мені майбутнє" (Артема Луценка) про дітей-сиріт, які живуть в будинку сімейного типу. Відеоролик розповсюдять на онлайн-ресурсах. Фото дітей, які потребують родини розмістять на сайті міськраді, а також шукатимуть можливість розмістити світлини діток на сітілайтах. У такий спосіб хочуть привернути увагу до діток, які мріють про родину і в результаті здійснити таку дитячу мрію.

До проєкту можуть долучитися ті, хто розділяє думку про те, що кожна дитина має жити в родині. Якщо не всиновленням, то підтримкою тих родин, які всиновили діток.

- Є багато страхів з приводу таких діток. А ми хочемо своїм життям, своїм прикладом розвінчувати страхи, - каже Юлія Холодовська, голова ГО «Відповідальне батьківство», прийомна мама. - Ми вирішили щосереди влаштовувати чергування батьків, які всиновили діток. У них можна буде запитати, як, приміром, зробити перший крок в усиновленні. Це можна буде зробити в нашому офісі з 17.00 до 19.00.

Представниці проєкту відзначають, що вони підтримуватимуть сім'ї, які наважаться на всиновлення: як юридичні консультації, організація різноманітних заходів, просто спілкування.

До речі, проєкт відбувається у співпраці з міськрадою.

- У нас в місті є близько 400 дітей. 89% влаштовано до сімейних форм виховання, - каже Тетяна Тимоховська, начальник управління з питань захисту дітей міськради Кропивницького. - Однак ми хочемо, щоб цей показник досяг показника 100%, тому і долучилися до проєкту.

Для тих, кого зацікавила інформація про долучення до проєкту є контакти організації "Відповідальне батьківство": площа Богдана Хмельницького, Будинок побуту, 6 поверх, офіс 605, тел. 099-361-34-91. Кожної середи з 17.00 до 19.00 консультації з приводу всиновлення. Також контакти управління з питань захисту прав дітей міськради: вул. Велика Перспективна, 41, каб. 110, тел. (0522) 222-418.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама