Суспільство

Чим годують дітей у таборах Кіровоградщини

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1247


Держпродспоживслужба Кіровоградської області провела перевірки у дитячих таборах області.

Як повідомляє прес-служба відомства, вибіркові перевірки показали, що в закладах оздоровлення норми харчування виконуються на 100%, в закладах відпочинку – на 85%.

Виявлено і низку порушень. Уже під час роботи в таборі „Жовтень ” була виявлена томатна паста з консервантами. Всю партію обсягом 46 кг вилучено та повернуто постачальнику.

В таборі „Чайка” виявили масло солодковершкове „Екстра”, зразки якого, відповідно до експертного висновку Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області, за тригліцеридним складом молочного жиру не відповідали вимогам нормативної документації. З 1 липня було тимчасово припинено обіг зазначеного масла та його закупівлю у виробника для харчування дітей.

Крім цього, на продукти харчування та продовольчу сировину були відсутні супровідні документи, які підтверджують їх походження, безпечність та якість у Вільшанському, Долинському, Компаніївському районах.

В низці випадків у холодильниках відсутні термометри для контролю температурного режиму та порушене товарне сусідство при зберіганні харчових продуктів.

Дослідили 41 пробу води питної за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. За результатами досліджень не виявлено бактеріального забруднення води, але вода у таборі „Сонячний” Долинського району не відповідала за вмістом сульфатів, хлоридів, сухого залишку, за загальною жорсткістю. Керівництву закладу запропонували підвіз бутильованої води. В таборі „Дружба” Олександрійського району після виявлення перевищеного вмісту нітратів у воді керівництво вирішило збільшити кількості видобутку води із власної свердловини. Протягом кількох днів проводився злив верхнього шару води з підземного джерела, що дало змогу нормалізувати якість води. Повторні дослідження підтвердили, що вміст нітратів у межах допустимої норми.

Поширюйте

Коментуйте