Суспільство

Кропивницький: на Далекосхідному кладовищі дороги забудували могилами (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Валерія Жовтун. 4728

 

На Далекосхідному кладовищі зараз ніхто не може проконтролювати облаштування місць під могили: немає ні паркану, ні охорони, а фірми, що займаються похованнями, не погоджують облаштування з міським комунальним підприємством “Ритуальна служба”.

66421308 500215404051453 9162702007436312576 n

До “Гречки” надіслали фото і відео про те, як на Далекосхідному кладовищі люди облаштовують місця під могили, захоплюючи проїжджу частину.

- Люди шоковані, не можуть проїхати, адже заблокували повністю місцевість, - каже Сергій Ципа. - Як це могили прямо на дорозі? Хтось надавав дозвіл на це?

Натомість як у Спецінспекції міста, так і комунальному підприємстві “Ритуальна служба”, що займається благоустроєм міських кладовищ про проблему знають, однак не в силах протистояти самовільному облаштуванню місць під могили.

- Якби підприємство до нас звернулося з письмовим зверненням, то ми в рамках своїх повноважень працювали, що стосується питань благоустрою і санітарного стану, - каже керівник Спецінспекції Андрій Максюта і додає. - Лише на Далекосхідному кладовищі більше 10 кілометрів доріг, тобто проїздних доріг між могилами і по периметру кладовища. Є 11 в’їздів на кладовище, однак немає ні охорони, ні парканів, зокрема, немає фінансування для забезпечення контролю на кладовищі. А ще це низька культура населення, що в основному не визнає ні правил, ні норм.

Також Андрій Максюта відзначив, що така проблема в місті вже не перший рік, адже місць під захоронення стає менше, тому люди і в такий спосіб вдаються до порушень. Крім того, по місту працює на тисячу об’єктів благоустрою всього п’ять інспекторів. Хоча всього штат - 13. Та, за словами пана Максюти, через низьку зарплату - “мінімалку” охочих на посаду інспектора Спецінспекції обмаль.

Серед проблем, чому стається самовільна забудова на дорогах місць під поховання керівник КП “Ритуальні послуги” визначається також відсутність охорони на кладовищі, що має площу 90 гектарів.

- Монтаж могильних споруд відбувається на кладовищах не погоджено з нами, - розповів начальник КП “Ритуальні послуги” Юрій Вісяников. - Ми намагаємося вже кілька років, аби монтажники погоджували з нами їх дії, зокрема, межі ділянок, де вони облаштовують споруди, але вони цього не роблять. А в нас немає важелів впливу, тому так і виходить: куди захотів, туди і виліз. Ми погоджуємо місце під яму, а те, що вони виходять за межі вже не можемо по факту нічого зробити, адже після встановлення споруди це вже власність.

А те, що дороги забудовують могилами проблема не лише проїзду легковим транспортом містянами, а й вантажного автомобілю КП, за допомогою якого збирають сміття на кладовищі.

Натомість проблему відсутності місць під захоронення на кладовищі пан Вісяников відкидає. За його словами місць ще вистачає, хоча вже треба думати і про нове міське кладовище під заховання.

Валерія Жовтун. Фото, відео Сергія Ципи

 

Поширюйте

Коментуйте