Суспільство

Магазин з Олександрії заплатить 30 тисяч гривень штрафу за недопуск Держпродспоживслужби

. 1358

Керівництво одного з магазинів «Аврора» з Олександрії відмовило в допуску посадових осіб Олександрійського міського управління Держпродспоживслужби області до здійснення планового заходу державного нагляду.

Як повідомляє прес-служба відомства, факт відмови в допуску підтверджують акт та відеозапис, створений під час заходу. До того ж на місце події був викликаний наряд поліції.

Недопуск посадових осіб до здійснення заходів державного нагляду є порушенням вимог пункту 1 частини 1 статті 16 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Згідно з пунктом 17 статті 65 зазначеного Закону за це передбачено штрафні санкції в розмірі десяти мінімальних заробітних плат для юридичних осіб та семи мінімальних заробітних плат для фізичних осіб-підприємців.
За відмову в допуску до перевірки постановою Головного державного ветеринарного інспектора – першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області на оператора ринку накладено штрафні санкції на суму 29 211 грн.


Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 16 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» оператор ринку зобов’язаний допускати державних інспекторів, державних ветеринарних інспекторів та інших визначених цим Законом осіб до здійснення заходів державного контролю.
Заходи державного контролю здійснюються Держпродспоживслужбою без попередження (повідомлення) оператора ринку, крім аудиту та інших випадків, коли таке попередження є необхідною умовою забезпечення ефективності державного контролю. Аудит постійних процедур, заснованих на принципах НАССР, проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше ніж за три робочі дні до здійснення такого заходу.
Оператор ринку під час здійснення заходів державного контролю має право:
перевіряти наявність у державних інспекторів, державних ветеринарних інспекторів, інших осіб, які здійснюють заходи державного контролю, службового посвідчення (документа, що посвідчує особу);
одержувати копії направлення на проведення інспектування або аудиту; бути присутнім під час здійснення заходів державного контролю, залучати до здійснення таких заходів юридичних і фізичних осіб, за умови, що такі особи не перешкоджають здійсненню відповідних заходів; здійснювати відеофіксацію заходу;
одержувати та ознайомлюватися з актами державного контролю, актами відбору зразків, розпорядженнями, приписами, рішеннями;
вести журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю) та вимагати від державних інспекторів та державних ветеринарних інспекторів внесення до нього записів про здійснення інспектування та аудиту до початку їхнього проведення.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама