Суспільство

У селищі Новому відбулися громадські обговорення з приєднання до Кропивницького (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Валерія Жовтун. 6239

 

Сьогодні, 14 липня, жителі селища Нового прийняли рішення про приєднання до обласного центру. За таку пропозицію проголосувало - 1276 новенців.

IMG 5401

На місцевому стадіоні ще за годину-півтори до початку громадських слухань на тему приєднання селища Нового до Кропивницького почали збиратися люди та реєструватися.

IMG 5298

Попередньо офіційно мешканців селища попередили, щоб вони взяли паспорти, аби уникнути будь-яких маніпуляцій. Хоча, як стало відомо напередодні слухань вночі в селищі з'явилися листівки, які були з акцентом на створення уже самостійної ОТГ селища Нового.

66628088 667336660399883 7935964334432190464 n

Також виникла словесна перепалка, а дехто навіть хотів викликати поліцію. Однак сутичка швидко стихла, як і розпочалася.

IMG 5314

IMG 5331

Стартувало обговорення з 10-хвилинним запізненням о 18:10, адже попросили час, аби всі охочі могли зареєструватися. А також зробити підрахунок зареєстрованих. В результаті з 8500 населення селища загалом зареєструвалося 969 (станом на 18.04). Про це зі сцени заявив селищний голова Сергій Денисенко.

- Практично сьогодні вирішується майбутнє наших дітей, - відзначив селищний голова.

Після чого було обрано голову зборів - Олександра Шарова та секретаря - Наталію Белінську.

IMG 5348

Окрім новенців, на слухання завітали міський голова Кропивницького Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов, депутати міськради, працівники міськради, журналісти.

Слово взяв Андрій Райкович, який відзначив про інтеграцію розвитку селища разом з містом.

IMG 5355

- Ми розглядали і плануємо на майбутнє, що селище Нове - мікрорайон міста Кропивницького, - каже Андрій Райкович.

А також нагадав про транспортне сполучення з містом, зокрема, 274-й автобус. Зауважив також про створення комунальних підприємств, які б працювали на благо громади, як міста, так і мікрорайонів. А також нагадав, коли буде створена громада, то інтереси мікрорайону будуть не лише представлені головою громади і депутатами, а й враховані в подальшому її розвитку.

Секретар міськради нагадав про проекти громадської участі, які були подані від селища, однак були дороговартісними, але такі проекти варто реалізовувати, зокрема, в об’єднанні.

IMG 5368

- Я впевнений, що ви приймете правильне рішення, - звернувся до присутніх Андрій Табалов.

Натомість селищний голова Сергій Денисенко відзначив, що об'єднання має відбуватися на взаємовигідних умовах. Він, зокрема, відзначив, що за побажаннями новенців має бути підписаний меморандум про гарантії містом Кропивницьким селищу Нового в разі приєднання.

IMG 5381

Тож під час слухань зачитали витяги з меморандуму, зокрема, зберегти школи, філію-бібліотеку, амбулаторію, а також додати посаду ще одного лікаря, не допустити будівництво сміттєпереробного заводу, вести ремонт доріг, завершити будівництво гуртожитку, а також передбачити кошти на реконструкцію водогону тощо.

Натомість Сергій Денисенко заявив, що бюджет громади наповнюється лише з плати з оренди землі та земельного податку.

А уже о 18.32 голова зборів оголосив, що зареєструвалися на слухання 1620 людей. Згодом уточнили цифру, зареєстрованих було 1323.

Виступив і перед присутніми депутат Новенської селищної ради Юрій Продунець, який заявив, що громада немає достатньо надходжень, аби по суті бути спроможною.

IMG 5385

- У нас більше 50 млн видатків, - каже депутат. - 18 млн 241 тисяч гривень надходжень маємо і це без субвенції з Кропивницького.

Загалом після заслуховування ще кількох спікерів було прийнято рішення перейти до голосування.

IMG 5393

IMG 5396

В результаті за приєднання виступило 1276 новенців, тобто більшістю голосів. 40 осіб виступили проти приєднання, сім осіб - утрималось.

Після чого міський голова Андрій Райкович пообіцяв, що інтереси новенців, висловлені зауваження в меморандумі будуть враховані, зокрема, ввійдуть до програм міста, в тому числі програми розвитку Кропивницького на найближчі роки.

Остаточне рішення про приєднання селища Нового до Кропивницького будуть приймати депутати на сесіях селищної ради, а потім і міської ради.

 

Поширюйте

Коментуйте