Суспільство

Кропивницький: як соціальна профілактика повертає до життя

 Автор: Ірина Маслюкова. 1869

Він кілька разів ступав на ті ж самі граблі і вчиняв злочини, зокрема, шахрайство. Зараз, каже, знаходиться на вірному шляху, адже відбуваючи умовне покарання, йому допомогли зрозуміти свої помилки інспектори Центру пробації та соціальний працівник БО «100 відсотків життя. Кропивницький».

- У мене було багато друзів, які заздрили. Я мав бізнес, який побудував стрімко. Ніколи в житті не було проблем з грошима. До цього - закінчив у Києві академію, батькова мрія, щоб я там навчався. Отримав вищу освіту. Працював за спеціальністю. Та потім у мене в житті траплялися не ті друзі, які підставляли мене, - так Сергій розповідає свою історію і додає про сім’ю: - Я розлучений. Сам виховував сина, добився, щоб колишня дружина виплачувала дитині аліменти. Зараз я одружений. Дружина прийняла мого сина, вони вільно спілкуються.

Сергій втретє відбуває умовне покарання – 2015, 2017 і 2018 року. Всі випадки - по шахрайству. У Центрі пробації розповідають, що Сергій наразі дисциплінований, приносить характеристики, вчасно приходить відзначатися.

Цього року він потрапив до учасників програми із соціальної профілактики, яку втілює БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за сприяння закупівлі цієї послуги міською радою Кропивницького.

- Клієнти пробації схильні до вживанням наркотиків, ризикованої поведінки щодо поширення соціально-небезпечних хвороб, таких як ВІЛ, туберкульоз, вірусний гепатит С. Сергій отримав необхідні консультації від наших фахівців, спрямовані на запобігання повторного вчинення злочину та підвищення соціалізації, профілактики ВІЛ та туберкульозу, - коментує виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Костянтин Данильченко.

Наразі Сергій відзначає, що він відповідальніше ставитиметься до свого здоров’я, що буде обачнішим, аби знову не потрапити в коло злочинців.

- Через півроку мене буде знято з обліку у Центрі пробації. Я буду жити за законом. У мене великі плани. Ми з дружиною зараз хочемо мати доньку. Усе в моєму житті налагодиться. Підтримка працівників Центру пробації та благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» допомогли мені інакше подивитися на своє життя і зрозуміти, що в ньому, дійсно, цінне, - підсумовує Сергій.

- На Кіровоградщині вперше закуплено послуги соціальної профілактики для клієнтів Центру пробації за допомогою міської ради. Це нова для нас модель, яка втілюється нами та благодійною організацією «100 відсотків життя. Кропивницький» і приносить позитивні результати для людей, які стали на стежку злочинності. Цей досвід важливий об’єднанням зусиль наших, благодійної організації, міської влади та Кропивницького міського центру соціальних служб, дітей та молоді. Завдяки їм та соціальній профілактиці клієнти отримують послуги, які мають допомогти їм знизити свою ризиковану поведінку і підвищити безпеку в місті. Продовження цієї співпраці та соціальної профілактики є необхідним для Кропивницького та містян, - коментує начальник філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області Владислав Музика

За матеріалом пресслужби БО «100 відсотків життя. Кропивницький».

Поширюйте

Коментуйте