Суспільство

Кіровоградщина: шукають інвестиції для розвитку Новокостянтинівської шахти (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 2999

Для реалізації проєкту з будівництва та введення в експлуатацію пускового комплексу Новокостянтинівської шахти потрібні 2,5 мільярди гривень.

IMG 5651

Про це стало відомо сьогодні, 15 липня, під час спільної наради керівництва шахти, ДП "СхідГЗК", ДК "Ядерне паливо" з першим віцепрем’єр-міністром – міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим, заступницею міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлією Підкоморною, т.в.о. Кіровоградської обласної державної адміністрації Світланою Лобановою.

IMG 5658

Інвестпроєкт передбачає близько 200 нових робочих місць, збільшення обсягів видобутку та виробництва уранового оксидного концентрату на 700 тонн на рік (тобто вдвічі більше, ніж торік), додаткову сплату податків та зборів до держбюджету - 8 581, 9 млн грн та до місцевих бюджетів - 29,8 млн грн.

IMG 5652

- Загальне фінансування - 2,5 мільярди гривень, з них 1,3 мільярди ми передбачаємо власних коштів підприємства, а також залучення коштів, - каже гендиректор ДП "СхідГЗК" Олександр Сорокін. - Це не обов’язково кошти бюджету. Це можуть бути і кредитні кошти, але нам буде потрібна допомога держави, щоб, приміром, можна було під гарантії залучити ці кошти. Ми вважаємо, що це найперший проєкт, який нам необхідно реалізувати.

Відзначимо, що загальна вартість реалізації інвестпроєкту 2,9 млрд грн. Необхідний обсяг інвестицій 2,5 млрд грн, власні кошти підприємства 1,3 млрд грн, а також 1,2 млрд грн - державні капіталовкладення.

Термін реалізації проєкту п'ять років.

Головна мета проєкту - зниження залежності вітчизняної атомної енергетики від іноземних постачальників уранової продукції, а також підвищення ефективності виробництва основної продукції ДП “Схід ГЗК”, за рахунок, збільшення обсягів видобутку уранової руди на Новокостянтинівській шахті.

IMG 5666

- Ми маємо чотири атомні електростанції, 15 енергетичних блоків, вироблення електроенергії на більше 13 855 мегават. Ми маємо сьогодні завдання, які стоять перед нами для збалансованого і необхідного для держави енергетичного ресурсу, - каже перший віцепрем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. - Мене найбільше вразило, по-перше, людський капітал, а по-друге - технологічно-енергетичний баланс. Це та пріоритетна галузь, що повинна наразі мати і державну підтримку. Ми говоримо про програму енергетики на 2035 рік. Ми бачимо, що ефективність підприємства можна покращити через реалізацію реального проєкту.

Нагадаємо, сьогодні з робочим візитом в області перебуває перший віцепрем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

 

Поширюйте

Коментуйте