Суспільство

Кіровоградщина: вісім самовисуванців використовують кольори та символіку партії «Слуга народу»

 Автор: Ірина Маслюкова. 4233

У Кіровоградській області представники ОПОРИ зафіксували, що вісім кандидатів-самовисуванців у чотирьох округах використовують кольори та партійну символіку «Слуги народу».

 

ao1

Так, чотири таких кандидати в окрузі №102 (центр – м. Знам’янка), а в округах №99 (центр – м. Кропивницький), №101 (центр – смт Голованівськ) та №103 (центр – м. Олександрія) по одному кандидатові. А також в окрузі №103 кандидат в народні депутати від ВО «Батьківщина» Віталій Журавльов використовує партійну символіку «Слуги народу».

В окрузі №102 розповсюджували три випуски газети «Зе! Президент. ПП Слуга народу». У всіх трьох випадках зазначено, що це спецвипуск №1 від 18 червня 2019 року. В одній з газет на першій сторінці розмістили інформацію та фото кандидатки в народні депутатки в окрузі №102 Олени Плугіної.

У газеті розміщені заклики підтримати політикиню, а також автобіографія. У матеріалі не вказано, що вона балотується як самовисуванка. У виданні використовують кольори та партійну символіку «Слуги народу».
В іншій – надрукували заклики підтримати кандидата Георгія Назаренка та його портрет. Хоча в інформації до ЦВК Назаренко не вказував, що має причетність до партії «Слуга народу».

У третій газеті закликали підтримати Богдана Курудзу, поруч розмістили портрет кандидата у народні обранці. У всіх трьох газетах використовують партійні кольори та символіку, а також друкують матеріали про лідерів партії «Слуга народу».

ao2

ao3

ao4

У зелено-жовтих кольорах і політична реклама кандидата-самовисуванця в окрузі №102 Андрія Лавруся. Також він використав гру слів і носить футболку з написом: «Андрій Лаврусь. Голосуй за мене». На друкованих листівках кандидата у нардепи: «Лаврусь – справжній слуга».

ao5

В окрузі №99 кандидат у народні депутати Володимир Зайченко у рекламі на сітілайтах використовує зелені кольори та заклик «За Зайченка. Не словом, а ділом». Володимир Зайченко зареєстрований ЦВК 22 червня як самовисуванець. На рекламі вказано, що він балотується в округу №99 та контактний телефон.

aoz

Олексій Жовноватюк в округу №101 розмістив агітаційні плакати в зелено-жовтих кольорах на електроопорах, стовпах. На них розміщене фото кандидата у нардепи, напис «Тому, що свій», ім’я та прізвище політика. Внизу листівки зазначено: «Слуга для народу».

Спостерігачі ОПОРИ написали заяву до правоохоронних органів щодо розміщення даних листівок у невстановлених місцях. Згідно зі статтею 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У статті 212-14 цього ж Закону йдеться, що порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином – тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами – розповсюджувачами реклами – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ao7

ao8

В округу №103 два кандидата активно використовують кольори та партійну символіку «Слуги народу». На наметі жовтого кольору кандидата-самовисуванця Олександра Поворознюка на зеленому фоні зазначено прізвище політика. А агітатори одягнені в жилетки, на яких написано: «За Олександра Поворознюка». На наметі використовують логотип футбольного клубу «Інгулець», фото кандидата та напис: «Усі борються за владу, я – за справедливість!».

ao9

ao10

На наметах кандидата у народні депутати Віталія Журавльова, який балотується від ВО «Батьківщина», також використали партійну символіку у написі: «Ми зможемо! Спільно з ПреЗЕ!дентом переможемо!». На наметі розміщений портрет політика та інформація про так званий «Новий курс України».

ao11

Представниця «Зе!офісу» на Кіровоградщині Ліка Кожа зазначила, що зайнята зустрічами і немає часу на коментарі. «Всі інші також зайняті і на зустрічах», – зазначила Ліка Кожа.

 

Поширюйте

Коментуйте